Hakkari’de PKK’lı teröristlerce katledilen Ahmet Budak, mezarı başında anıldı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerce 6 yıl önce katledilen 26. Çevrim Milletvekili Genel Seçimi’nde SELIM Fırka birinci mesafe milletvekili adayı Ahmet Budak için mezarı başında ihtifal etkinliği yapıldı.

İlçedeki evinde 14 Ilkgüz 2016’da PKK’lı teröristlerin açtığı dokunaklı sonucu hayatını kaybeden Budak’ın ailesi, SELIM Tümen İlçe Başkanı Gönüllü Şakar ve partililer Budak’ın kabrini konuşma etti.

Beşevler Mahallesi’ndeki Modern Mezarlığı’na mevrut ev üyeleri ve partililer, Budak üzere yakarış etti, terör örgütü PKK’ya tepki gösterdi.

Ağabey Mehmet Budak, 6 yıl ilk kardeşinin PKK’lı teröristlerce martir edildiğini belirterek, “Kardeşimin hayatını kaybetmesinin yıl dönümünde kabrini konuşma ettik. Acımız evvel günkü tazeliğini koruyor. Yıldırı örgütü PKK’yı lanetliyorum.” dedi.

Şakar ise sav arkadaşlarının teröristlerce katledilmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını anlatım ederek, “İnsan olan kimse bunu kabul etmez. Evinin uğrunda, çocuklarının gözü önünde vahşicesine katledilmesi kabul edilir tıpkısı nitelik değil. Cenabıhak ailesine sabır versin. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Milli Defans Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımıza kapalı düzenlilik güçlerimize, yaptıkları başarılı operasyonlardan çevre teşekkürname ederiz. Bu muvaffakiyetli operasyonlar yardımıyla bölgede hayat ortamı var. Rabbim tıpkı daha o suratsız yılları bu halka yaşatmasın.” diye konuştu.Share: