Hakkari’de iki semt ilk kez asfalta kavuştu

Hakkari’de iki yön ilk kez asfalta kavuştu

HAKKARİ – Hakkari Valisi ve Şehremaneti Başkan Vekili İdris Akbıyık, uray eliyle ilk defa asfalta kavuşturulan Karşıyaka Mahallesi Çalge semtinde ölçülü bitümlü yunak asfalt çalışmalarını durumunda denetledi.

Vali İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı ve Uray Komutan Yardımcısı Vekili Mustafa Nişancı Kasımoğlu ve Komutan Yardımcısı Hamit Zibek ile Karşıyaka Mahallesi Çalge semtinde yürütülen bitümlü sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi. Ilbay Akbıyık ve beraberindekiler, Mahalle Muhtarı H. Nedim Angıç, asfalt firması sahibi ve mahalle sakinleri yoluyla karşılandı. Mahalle sakinleri ile ahbapça fail Ilbay Akbıyık, yanına gelen çocuklara da kitap bergüzar etti.

Hakkari’nin hizmetin yeryüzü iyisine layık olduğunu anlatım eden Vali Akbıyık, ildeki hizmetlerin devam ettiğini söyledi. Hakkari’nin değişip dönüştüğünü belirten Vali Akbıyık, kentte benzeri taraftan parke taşı gayrı taraftan ise asfalt çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Karşıyaka Muhtar H. Nedim Angıç ise Hakkari Belediyesinin çalıştığını belirterek, “Valimizin katkılarıyla Allah’a şükür Karşıyaka Mahallesi Çalge yolu asfalta kavuştu. Mahallemiz kentin önce iskân yerlerinden biridir. İlk defa arazi yoldan kurtarılıp asfalta kavuşturuluyor. Çalge ve Pirodan semtindeki asfalt yoldan kısaca 5 bin gömlek faydalanacaktır. Mahalle yolumuz sunturlu bire bir görünüme kavuştu. Aileler bunun sevincini yaşıyor” dedi.

Mahalledeki ayrıntılar ise türap arazi olan yolda kurtulduklarını, asfalt yolda dolaşmanın sevincini yaşadıklarını belirttiler.Share: