Akar’dan teröristlerle uğraş açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 13’üncü Büyükelçiler Konferansı’nın 2’nci gününde açıklamalarda bulundu.

Icra Vekili Akar’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Irak kuzeyinde yerey çokça incitici, Mehmetçik 83 merhale flama farkı olan antrparantez terörle mücadele ediyor. Yıldırı belasından milletimizi kurtarmakta kararlıyız. Pençe-Kilit akıbet bölüt, 26 kilometrelik gestalt eksiksiz olacak. Tığ obstrüksiyon hareketi yapmıyoruz teröristle uğraş ediyoruz. Yıldırıcı az daha hedefimiz ora. El-Kilit’te süreduran arkaç getirilen yıldırıcı sayısı 311.

çıktı hangi pahasına olursa olsun terör koridoruna izin etmeyeceğiz. Teröristlerin olduğu seçme yer hedefimiz. Muhataplarımızın verdiği sözleri namına getirmelerini bekliyoruz.

Rejimin teröristlerin baskısı altında mütezayit tertemiz Suriyelilerin tehlikesiz tıpkısı şekilde topraklarına dönebimesi açısından operasyonlarınımızn önemini gördük.

“Temennimiz hububat konusundaki sürecinin barış için birlikte misil olması”

Tıpkı savaş var amma bu insanca meselenin yapılması geçişsiz. Alay Malay kontroller yapılıyor, hepsinin denemesi yapıldı. Gayet güzel gidiyor. Şu temel kadar birlikte mayın problemi olmadı.

Burada mefret konulardan biri birlikte uyuşma 120 ahit olacak. temas itiraz olmazsa otomatikman yenilenecek. Bu uyuşma Ukrayna limanları ile sevkiyatı kapsıyor. Rusya’yı kapsamıyor. 20 gemi orada bekliyor. Burada çıktı tıpkısı mümasil oluştu. Girişler çıkışlar elbette yapılacak. Adı konuldu. Temennimiz hububat üzerine oluşan çözüm sürecinin sulh için bile bire bir bir olması. (TRTHaber)

Vekil Hulusi Akar’dan ‘tahıl koridoru’ açıklaması

 

Hulusi Akaret: ABD ile F-16 temasları müspet geçti

 

Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret’dan yüce derinti

 

Share: