Fırat Gül: “Beklenen, özlenen Kocaelispor sahada olacak”

Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, “Beklenen, özlenen Kocaelispor sahada olacak” dedi.

TFF 2. Takım ekibi Kocaelispor, hafta sonu oynayacağı Kırklarelispor maçına hazırlanıyor. İl dışındaki kamp programlarını mütemmim yeşil-siyahlılar, dün itibariyle Kocaeli’bile çalışmalarını sürdürüyor. Maharet Yönetmen Fırat Gül, sabahleyin Körfez Brunga Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sportif Yönetmen Saraka Oral ve Matbuat Sözcüsü Tuncay Arıcan üstelik toplantıda kayran aldı. Mutlak hedeflerinin bökelik olduğunu tabir fail Fırat Gül, “Bu mevsim hedefimiz şampiyona. Bu misyon doğrultusunda hareket edeceğiz. Geçen sezondan kalan futbolculardan bire bir cetvel yaptık. Kalanların arkası sıra transfer politikası gerçekleştirdik. Bu siyasa, kadromuzun önümüzdeki mevsim yüzde 70 ile bitmeme ika yönündedir” dedi.

“Çokça çaplı gençlere sahibiz”

Bu mevsim altyapıdan sağlam haddinden fazla oyuncuyu A takıma montaj ettiklerini ifade eden Maharet Direktör Gül, “Altyapımızda haddinden fazla eşsiz oyuncular var. Sezon esasen 1 hafta önceki tesiste gençlerimizi topladık. Çoğunu tanıyordum. Elimizde 9 potansiyelli topçu var. İçlerinden Süper Loda’bile oynayacaklar de var. İnanıyorum kim bu gençlerimiz tafsilatlı yıllar Kocaelispor’a hizmet edecektir. Transferde ne kadar hassassak altyapıdan aldığımız futbolcularla ilişik bile hassas davrandık. Kızılcahamam’bile maç içinde kaldırmak için Adıyaman maçında hemen gençlerimizi koymak istedik. Mübarek benzeri karşılaşma oldu. Skordan tekessür oyuncuların performansları önemliydi. Bu maçın peşi sıra 10 gencimizi kadromuza kattık. Kızılcahamam’bile efor yükselttik ve bu süreçte takım birlikteliği, uyumunu sağladık. Bu uyum bile sahaya yansıdı. Takım namına etiket değiştiriyoruz. Bolu’bile ne yapılmasını istediysek futbolcular bile buna riayet gösterdi. Takımdan çokça umutluyum. Taraftarımızdan destek istiyoruz. 2 evet bile 3 maç Derince’bile oynayacağız. Ardından stadımıza geçeceğiz” diye konuştu.

“87 yaşıma dahi gelsem o haset unutamam”

Takım düştükleri haset hiç unutamayacağına ve çokça üzüldüğüne değinen Gül, “Daha esbak basın toplantısında hangi büyüklüğünde üzüldüğümü tabir ettim. 37 yaşımdayım 87 yaşıma de gelsem o günü unutamam. Ben 1.6 benek ortalama yakaladım ve elimden gelen seçkin şeyi yaptım. Düştüğümüz yerden kalkmasını biliriz. Derince’da tavlamak dezavantaj. Kulp değil, şartlar ne olursa olsun yeryüzü dolgunca oyunu sahaya yansıtmaya çalışacağız. Kadromuz şu anda tam. İzleyenlere sağlık veren bir bando olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Tomar zorlu geçecek”

Ligin kip geçeceğini ancak ehliyetli aktör kadrosuna topluluk olduklarını belirten Fırat Gül, “Oyuncu sayımız tam. Kaleciler aut 27 kişiyiz. Takım ve bireysel anlamda ülküsel bire bir rakam. Aramızda 2004-2005 tevellütlü futbolcularımız de var. Elimizden geldiği kadar gençlerimize üstelik felek çevirmek istiyoruz. Rakiplerin birçoğu bize savunma yapacak. Güzeşte mevsim şampiyon olan takımlara baktım, Manisa’nın domine ettiği sezonda 9 karşılaşma 1-1 bitti. Kısacası kütle dayanıklı geçecek” dedi.

“Takı bana ait”

Kategori düşülen sezonda kırılma maçının Erzurumspor ile oynanan karşılaşma olduğuna değinen Gül, “Geçen mevsim ilenme noktamız Erzurum maçıydı. Elimizdeki oyuncu grubu haddinden fazla kısıtlıydı. Oradaki yılgın özgüvenimizi düşürdü. Bu maçta 1 benek çok önemliydi. Bu zaman hakeza kaçınan. Kocaelispor taraftarının özlediği oyun sahada olacak. Bu takımın başarısızlığında ise tüm güçlük bana ilgilendiren olacak” ifadelerini kullandı. – KOCAELİShare: