Evden çaldıkları altınları kuyumcuda bozduran hırsızlar yakayı ele verdi

Erzurum’un Oltu ilçesinde bir evden 800 bin TL değerde ziynet, para ve eşyaları çalan ve Erzurum’da kuyumcuda altınları bozduran 3 harami yakayı ele verdi. Polis ekiplerinin dikkati yardımıyla yakalanan hırsızlar çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay benzeri hafta önce Oltu ilçesi Cumhuriyet Altını Mahallesi’nde meydana geldi. Benzeri evden 800 bin TL değerindeki 100 nüsha tamlık cumhuriyet altını, 4 skor musluk kelepçe, 40 bin TL nakit para, 1 koşa değerli hırızma, 1 adet el telefonu ve 1 adet av tüfeği çalındı. Familya sahipleri durumu Oltu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi. Hızla harekete sabık Erzurum Asayiş Şube Müdürlüğü Arakçılık Kısım Amirliği Ekipleri hırsızları çakmak üzere Oltu İlçe Itimat Müdürlüğü ile koordineli yerine çalışmaya başladı. Hırsızların Erzurum kent merkezinde kim kuyumcularda altınları bozdurma ihtimalini göz önüne düzlük ekipler, Taş Mağazaları Kuyumcular Çarşısında yaptıkları araştırmada, kuyumcu esnafından; çarşı içerisinde paslı ve berbat hareketler sergileyen 3 erkek şahsın, farklı kuyumculara girerek gebe miktarda kızıl bozdurdukları bilgisine ulaştı.

Belirlenen eşkaller doğrultusunda yapılan çalışmalar ve çevredeki asayiş kameralarının incelenmesi neticesinde, şahısların Oltu ilçesinde tevakkuf fail ve çok sayıda suç kayıtları bulunan Alperen Ç. (17), Ömer S. (31) ve Emrah Z. (35) isimli eşhas oldukları belirleme edildi. Ekipler aracılığıyla Emrah Z. Oltu İlçesi’nde, Alperen Ç. ve Ömer S. ise Erzurum-Aziziye- Ilıca bölgesinde kovalamaca neticesinde yakalandı.

Hırsızlar verdikleri ifadelerinde paranın 90 bin TL’lik bölümünü harcadıklarını, ansız küsurat süs eşyası ve paraları ise Oltu İlçesi’nde metruk tıpkısı binaya sakladıklarını itiraf etti.

Ekipler eliyle metruk binada yapılan araştırmalarda ele geçirilen toplanmış 710 bin TL değerindeki dünyalık ve bezgi yük sahibine konfirmasyon edildi.

Adli Makamlara gönderme edilen Ömer S., Mücahit Ç. ve Emrah Z. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ERZURUM

Share: