Şenkaya’da Hükümet Konağı, Belediye ve Adliye Binası temeli atıldı

Erzurum Şenkaya ilçe merkezinde Hükümet Konağı ve Şehremaneti Başkanlığı binasının temelleri dua ve efsanevi kesilerek ile atıldı.

Erzurum’un Şenkaya ilçesinde Hükümet Konağı ve Belediye Başkanlığı binasının temeli atıldı. 3 bin 500 metre dördül olacak şekilde projelendirilen Hükümet Binasında Ilçe, Şehremaneti ve Adliye Sarayı tevessül etmek amacıyla üç kısımdan oluşuyor. Proje 2023 yılının Teşrinisani ayında tamamlanarak teyit edilecek.

İnşaatın yapımını üstlenen yüklenici firma sahibi Fatih Gökhan yapım hakkında bilgiler aktardı.

Temel atma töreninde ayrımsız konuşma fail Şenkaya Belediye Başkanı Ağır Dolunay ise “Bugün ilçemiz üzere koca tıpkı yatırım üzere tıpkısı araya geldik. 1960 yılı yapımı hükümet konağımız vardı, adliye binamız devam ediyordu. 62 yıl bakım vermiş binamız ama günümüz şartlarında ilçemizde mikro kalıyordu. Buda 2019 yılında göreve geldiğimizde evvel hedefimiz ilçemize iyice benzeri Hükümet Konağı, Uray Binası ve Adliye Binası kazandırmaktı. Bunun amacıyla girişimler yaptık, ilkin Cumhurbaşkanımız gelmek üzere, İçişleri Bakanımıza, milletvekillerimize, Kaymakamımıza ve bindi olan herkese teşekkür ederim. İnşallah inşaatımız güdük sürede biter, hem ilçemize estetik görüntüsü peki hem da ilçemizin mehabetli tıpkısı ihtiyacını karşılamış oluruz. Şuan Şenkayamız yapı yeri üzere, bir nice inşaatımız devam etmekte. Doğalgaz çalışmaları devam ediyor, inşaatlarımız bitmeme ediyor. Bu domuzuna çalışmalarımız bağlantı ve beraberliğimizden kaynaklanıyor. İlçemize bakir binamız tatlıca uğurlu olsun” dedi.

Şenkaya Kaymakamı Sahip Meşgul de temeli atılan inşaatın Şenkaya halkına kıvrak güzel olması dileklerinde bulundu.

Daha sonradan Şenkaya İlçe Müftüsü Veysel Çelebi eliyle yakarış edildi, tekbirlerle efsanevi kesilerek projenin temeli atıldı. – ERZURUM

Share: