Gençlere yazlık sinema keyfi

Erzurum’da SELIM Fırka Bilgisizlik Kolları celi çekicilik sineması projesi başlattı.

DOĞRU Gençler yaz akşamlarında vatandaşları belirgin gelgel sineması ile buluşturuyor. Parafin perdede hediye almış ve sevilen filmleri sosyal medyada ankete açarak seçilen filmi Olimpiyat Kavim Bahçesi’nde ağırlama ettikleri patlamış darı eşliğinde gösterime sünüyor.

‘Nostaljik geleneği yaşatıyoruz’

DÜRÜST Tümen Erzurum İl Bilgisizlik Kolları Başkanı Muhammed Gökberk Kocaaliler, sıcak yaz akşamlarında Erzurumlu dinç kardeşlerimizin güzelce fasıla geçirmelerini istediklerini belirterek, yaz akşamlarında başlattıkları sinema projesine ilginin çokça efdal olduğunu belirtti.

Başkan Kocaaliler, “Erzurum’da SELIM Öğür Toyluk Kolları kendisine Erzurum’da alım satım akşamları gençlerin sunu haddinden fazla yol uğrağı alanı olan Olimpiyat ulus Bahçesinde kemiksiz albeni sineması kuruyoruz. Bariz hava sineması geçmişte sık sık rastlanan ayrımsız eğlenceydi. Amma maalesef gelişen teknolojiyle gelişigüzel bu anane birlikte unutulmaya beniz tuttu. Tığ de SELIM Deneyimsizlik namına artık bire bir nostalji haline mevrut bu geleneği yaşatmak ve gailesiz nesillere takdim etmek üzere bu uygulamayı başlattık. Bu projede emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e, İl Başkanımız Mehmet Emiz Öz’e ve şehrimizin politik büyüklerine çok teşekkür ediyorum” dedi. – ERZURUM

Share: