Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekincilik Emniyet Kooperatiflerinin sayısını 3 bine çıkaracağız

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya’da 30 Ağustos Nazik Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Dolgun Küşat Töreni’ne katıldı. Burada benzeri müşavere gerçekleştiren Erdoğan, değişik konularda değerlendirmelerde bulundu.

“TARIM KREDİ IDAREHANE SAYISI 3 BİNE ÇIKACAK”

Geçtiğimiz günlerde 30’dan çok ürünün fiyatında indirime giden Ekincilik Güven Kooperatifleriyle ilişik de mütekellim Erdoğan, “Ekincilik Emniyet Kooperatifleriyle vatandaşa ürünleri ucuza satmaya başladık, bu artarak devam edecek. 1300 marketi hızla 3000’e çıkartacağız ve vatandaşım Ekincilik Yüreklilik’den pimpirik eser almaya devam edecek. Türkiye global fırtınadan bildirme beş altı kayıpla çıkacaktır. Yılbaşından sonradan uyguladığımız politikaların müspet yansımalarını henüz ferah göreceğiz. Yaşadığımız onca hadiseye rağmen hedefleri yavaş yavaş hayata geçirdik, eksikleri da dakikasında tamamlıyoruz. 2053 vizyonumuzu oluşturuyoruz. 2071 idealimiz gelecek, süresince bulunduğumuz asrı Türkiye Yüzyılı haline getirmekte kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“2023 taarruzuna amade mıyız? Maşallah. Sizlerle en üst 2019’da yüz yüze kucaklaşmıştık. Araya müstevli girdi, 3,5 yıla aradan sonradan sizlerle tıpkısı aradayız. Dumlupınar Zaferimizin 100. yılı cihetiyle sizlerle özlem kısaltmak, tamamlanan işaret ve hizmetlerin açılışını yarmak istedik. Geçtiğimiz Perşembe haset Ahlat’ta Cuma günü dahi Sayın Bahçeli’yle Malazgirt’teydik. Milli mücadeleyle asırlardır bitip tükenmez amaç, bizi bu topraklardan söküp atmak isteyenlere Anadolu’nun vatanımız olduğunu aynı sefer elan gösterdik. Birinci Dünya Savaşı’nda ciharıyek yanda 7 düvele karşı savaşçı Çanakkale’den Kutül Amare’ye kadar fetihler kazanan Osmanlı Sevr ile bitkin bırakılmıştır.

“BU MİLLET İMANLI YÜREKLERİYLE İMANSIZLARI DENİZE DÖKTÜ”

İstiklal mücadelesini Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde milletimiz varını yoğunu ortaya koyarak Kocatepe ve Dumlupınar’da yıpranmamış bir zaferin girizgahını yapmıştır. Az Çok baskı ve mütekait sürecin peşi sıra ordumuz gine bire bir Cuma Namazı günü 25 Ağustos’ta son hazırlıklarını tamamlamıştır. Birliklerin tertiplendiği yerde o geceleyin ezanlar okundu. Salavat kılındı. Dualar edildi. Sonuç ısıdam yemekler yendi ve ertesi sabahleyin dolaşma ağarırken akın emri verildi. Kocatepe’den başlayıp İzmir’e kadar süren atak Türk ordusunun uzun aradan sonradan yaptığı ilk büyük ofans harekatıydı. Düşmanın makinelisi, arabası, tamamı, uçağı çoktu. Ama bizim askerimizin inan meşgul yüreği bu eksiklerin hepsini fazlasıyla telafi ediyordu. Yunan ordusu çekilirken 200 binlik askerinin yüzde 65’ini Kütahya ve Afyon’da zaiyat adına bırakmıştır. Bu kavim o mümin yürekleriyle imansızları İzmir’den denize dökmüştür. Tıpkı sayıya cemaat Türk ordusunun savaştaki kaybı takkadak yüzde 6,5 civarındadır. Şişman taarruz ve ardındaki çatışmalar sunma liyakatli topyekun cenk örneği namına geçmiştir. Sevr’i milletimiz bu topraklarda yırtarak suratlarına çarpmıştır. Türk’ün tutsak edilemeyeceğini bu kıyamla cümle dünyaya ilan ettik. Milletimiz ebedi vatanına eş çıkmakta azimli olduğunu tıpkısı yol daha dosta düşmana göstermiştir.

“YENİ BİR FETHE HAZIR MIYIZ?”

Asıl kademesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla 2023’e amade mıyız? Başlık konu eskimemiş aynı fethe hazır mıyız? Nazik tecavüz öncesi birlikte aynı bugün olduğu kabilinden askeri güçten finansal kaynaklara büyüklüğünde bu işin olmayacağını söyleyenler vardı. Mücadelenin vakit kaybetmeden silahla, parayla değil temel imanla, inançla kazanıldığını hep gördü.

Büyük saldırı öncesi 100 bin yabanlık kuvveti cephenin gerisine ulaştırma başarısı bile çivi başına dünya savaş tarihine geçecek taktiktir. Allah Cenabıhak nidalarıyla 2 dolaşma süresince Afyon’daki bilcümle cepheleri yerle bir etmiştir. Akşama akıllıcasına yükselen sala sesleri, Afyon şehrinin kurtuluşunun müjdesini veriyordu. 30 Ağustos haset ayrımsız boyut Kütahya’da yaşanmıştır. Yunan ordusu 4 dönem içre komutanlarının hava düşmesiyle ağız ağıza yenilgi, bozguna uğramıştır. Yunan ordusunun Eskişehir’in kuzeyine makul kaçan birlikleri kovalamayı sürdürmüştür. 9 Eylül’da sonuncu amaca ulaşılmıştır.”Share: