Kocaeli yerel haberleri: 5. Kocaeli Uluslararası Balık Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde planlı 5. Kocaeli Arsıulusal Balık Yakalama Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Türkiye’nin değişik illeri ve bir nice ülkeden mektep çocuğu dubara balıkçısının katıldığı 5. Kocaeli Uluslararası Balık Yakalama Yarışması, Uzunkum Tabiat Parkında gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Kandıra Belediyesi, İmeak Deniz Tecim Odası Kocaeli Şubesi ile Kocaeli Sportif Düzen Balıkçılığı Natür ve Akarsu Sporları Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Arsıulusal Balık Yakalama Yarışması’nda dereceye giren sporcular yürek ve hediyelerini aldı.

8 değişik türde 57 balık yakalandı

Karadeniz sahillerinde yapılan ilk Uluslararası Balık Yakalama Yarışması’na 8 ayrı ülkeden 16’sı yabancı toplamda 120 sporcu katıldı. Yarışmacılar topbaş balık, mırmır, ispari, minekop, flandra balığı, açacak balığı, eşkina ve koruyucu başlamak için 8 ayrımlı türde 57 balık yakaladı. Kırcı yoğun güzeşte yarışmanın ihsan törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, İmeak Deniz Tecim Odası Kocaeli Bölüm Başkanı Vedat Doğusel, Kocaeli Sportif Sistem Balıkçılığı Tabiat, Su Sporları Kulübü Başkanı Fehamet Evren Bastık, mektep çocuğu intizam balıkçıları ve vatandaşlar katıldı.

En iri balık 18 santimetre

Yarışma genel sıralamasında 4 balık 86 puanla Çanakkale’den Abdülkadir Arkış ve Muhammet İnan bir numara, 5 balık 51 puan ile Kocaeli’den Gamze Dönmez ve Emre Dönmez ikinci ve 1 balık 40 fakül ile Antalya’dan Hazar Gürlevük ve Kağan Yılmaz üçüncü oldu. Yer büyük balık yakalama kategorisinde ise Hollanda’dan Miranda Willemse 18 santimetre pisi balığı yakalayarak birinci oldu. Yarışmada toplamda 57 balık tutuldu. Tutulan balıklar gene denize bırakıldı. Dereceye giren sporcuların ödüllerinin verilmesi sonrasında protokol ve sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi. – KOCAELİ

Share: