Cumhur Reisi Erdoğan, Hırvatistan’dan ayrıldı

Türkiye Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, temaslarını tamamlayarak hususi tayyare “CEVELAN” ile TSİ 21.15’te Hırvatistan’dan ayrıldı.

Reisicumhur Erdoğan’ı Zagreb Franjo Tudjman Arsıulusal Havalimanı’ndan Dışişleri Nazır Yardımcısı Müşkül Essah Kıran, Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan ve eşi Emel Hızlan, Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Hırvatistan Cumhurbaşkanlığı Hususi Çeşit Müdürü Bartol Simunic, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı Fehamet Sekreteri Frano Matusic, Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı Haddinden Fazla Taraflı İlişkiler Umumi Müdürü Sebastian Rogac ve Cumhurbaşkanlığı Tören Düzeni Genel Müdürü Dragana Podner uğurladı.

Reisicumhur Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, SELIM Tümen Genel Başkanvekili Numan Vareste, DOĞRU Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Ömer Çelik, DOĞRU Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, DOĞRU Fırka Genel Dalan Avrat Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehabetli Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Sıklet, Defans Sanayii Başkanı İsmail Çipo ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar dahi başşehir Zagreb’den ayrıldı.

Share: