‘Sahne Sırası Sende’ bitiş programında 4 erekçi yarıştı

‘Tayf Sırası Sende’ final programında 4 erekçi yarıştı

Ödül törenin ardında Vali Akbıyık çocuklarla halay çekti

Füru Ilbay ile halay almak üzere adete birbirleri ile yarıştı

HAKKARİ – Hakkari Belediyesi tarafından “Hakkari’de Avlu Var” sloganı ile Şehir Parkta düzenlediği etkinlikler Sahne sırası sende final programı ile sona erdi. Final sonunda Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, çocuklarla alay malay halay çekti. Ayrıntılar valinin elinde ibnelik etmek amacıyla adeta birbirleri ile yarıştı.

Kent Parkta planlı belediyenin ayrı ayrı etkinliklerine ön halkı şişman sargı gösterdi. Tayf sırası sende ve pes turnuvası birincilerinin dürü töreni üzere düzenlenen programa vatandaşlar ağırbaşlı rabıt gösterdi. Programa Ilbay ve Belediye Komutan Vekili İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Mustafa Berat Kasımoğlu, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Abdulmecit Yılmayan, şarkıcı Vazıh Kültürlü ve yüzlerce vatandaş çocukları ile gelişigüzel katıldı. Vali Akbıyık ve Ilbay Yardımcısı Kasımoğlu tribünlerde çocuklarla beraber programı izledi. Eline sazı düz Ilbay Yardımcısı Kasımoğlu birbirinden sunturlu asar seslendirerek yarışmanın startını verdi. Vali Akbıyık, belediyenin Kent Park’ta düzenlediği etkinliklere halkın bunaltıcı rabıt gösterdiğini belirterek, etkinliklerin bitmeme edeceğini söyledi.

Sahne sırası sende bitiş programı 4 finalist yarıştı

Yargıcılar Kurulu üyeliğini türkücü Münevver Aydın, sanatkâr ikizler Müstakil ve Bülen Kuşar kardeşler, Mahmut Kötü ve Minür Beyter’ın yaptığı tayf sırası sende final programında 4 finalistin yarıştı. Birinci gelen Cihat Esrar’a 5 bin TL, ikinci yarışmacı Ferhat Gezer 3 bin TL, üçüncü müsabık Aleyna Alicenap 2 bin TL, dördüncü yarışçı İran uyruklu Amran Karimi onurluk onurluk verildi. Yarışmacıların ödülünü Ilbay Akbıyık özlük elleri ile sunma ederek başarılar diledi. Programda Pes turnuvasında ise bir numara olan Mazlum Doğan Kanat’a değişik hediyeler verildi. Görevliler tarafından tribünde dolaştırılan mikrofonda vatandaşlar görüşlerini açıklayarak, belediyenin düzenlediği etkinliklerin Hakkari’ye ayrı bir uzanım kattığını belirterek, şehremaneti yetkililerini teşekkürname ettiler. Hakem Heyeti üyesi olan Kültürlü Görgülü ve beraberindeki sanatçılarda fon alarak adeta kent parkı bir dinleti alanına çevirdiler. Çocukların aheste deste gösterdiği sanatçı birbirinden adamakıllı şarkılar ile adeta park alanını inletti Ilbay Akbıyık, Vali Yardımcısı Kasımoğlu, Başbuğ Yardımcısı Yılmayan füru ve aileleri ile alay malay halay çektiler. Ilbay Akbıyık’ın elinde atlatmak için adeta birbirleri ile yarışan torunlar vali ile birlikte oynamanın sevincini yaşadılar.

Şehir Parktaki etkinlikler celi gelgel tiyatrosu ile devam edeceği belirtildi.Share: