Babasının dövdüğü Dünya bebek için baştan ifade istendi

GAZİANTEP’te, 2 mahiye oğlu Cihan Barhana’ü öldüresiye dövdüğü görüntülerinin ortaya çıkmasıyla tutuklanan Yunus Göç’ün yargılanmasına devam edildi. Murafaa heyeti, şiddetin Dünya bebeğin organlarına verdiği zararın belirlenmesi için gine anlatım düzenlenmesini isteyerek duruşmayı erteledi.

Kahvelipınar Mahallesi’nde oturan üretimlik işçisi Yunus Kafile, geçen yıl 29 Kasım’da, evinde ağladığı amacıyla 2 maaş bebekleri Cihan’ı öldüresiye dövdü. Momentum sırasında annenin el telefonu kamerasıyla kaydettiği görüntüler, sosyal medyada aksülamel çekti. Hastaneye kaldırılan Âlem süt kuzusu, bati bakım ünitesindeki tedavisinin arkası sıra sağlığına kavuştuktan sonra taburcu edildi. Gözaltına alınan Yunus Göç ise irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı ve hakkında ‘kendisini savunamayacak durumda kâin kişiye alın, altsoya alın öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar cezaevi istemiyle sorun açıldı.

Gaziantep 1’inci Dokunaklı Ukubet Mahkemesi’nde bugün tanıdık davanın 2’nci duruşmasına, Kırıkkale Cezaevi’nde vakfedilmiş olan Yunus Kafile, Gürültülü ve Görüntü Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmaya ayrıca Cihan bebeğin annesi Semra Kafile ve avukatlar ile müdahil olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temsilcisi katıldı. Sabık celsede duruşma heyeti marifetiyle murat edilen anlatım, mahkemeye sunuldu. Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırı ve Aplikasyon Hastanesi Adli Tababet Esas Veri Dalı eliyle hazırlanan raporda, bebekte yaralanma nedeniyle oluştuğu belirtilen travmatik durumun, yaşamı tehlikeye sokmadığı belirtildi. Ayrıca yalınç tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olmadığı ve duyum organı kaybı üzere ise olaydan 1 yıl sonraları çocuğun baştan Adli Tıp Asıl Marifet Dalı’na gönderilmesi gerektiği kaydedildi. ‘İSTEYEREK VURMADIM’Sanık Yunus Kafile ise duruşmada oğluna istekle vurmadığını ve pişman olduğunu belirterek tahliyesini istedi. Semra Barhana birlikte oğluna momentum uygulayan eşinin en kısık cezayı almasını istediğini kaydetti.Duruşma heyeti, Evren bebeğin hastaneye atıf edilip meydana gelen yaralanmanın duyum yahut organlardan birinin işlevinin daima zayıflaması veya yitirilmesine sebebiyet verip vermeyeceği konusunda rapor hazırlanması kararıyla Göç’ün tutukluluk halinin da devamına hükmedip, duruşmayı erteledi.

Share: