2 aylık bebeğini darp etmişti! Tiran cet mahkemede nadim olduğunu söyledi

2 mahiye bebeği Dünya Göç’ü öldüresiye darp ederek korkulu yaraladığı iddiasıyla ‘nitelikli öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar cezaevi cezası istek edilen ata Yunus Göç’ün yargılanmasına bitmeme edildi. Yunus Göç, Gaziantep 1. Gösterişli Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık 3. duruşmaya SEGBİS’le bağlandı. Duruşmada, asıl Semra Göç ile avukatı Esra Kantar, Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatları ile sanık avukatı Muhammed Enes Kayabaş dahi amade bulundu.

“BEBEKTE HAYATİ TEHLİKE OLUŞTU”

Mahkeme, Cihan süt kuzusu amacıyla mergup kati raporun okunmasıyla başlandı. Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Eğitim ve Araştırı Hastanesi Anabilim Dalı tarafından hazırlanılan raporda, bebekte yaralanma dolayısıyla oluştuğu bildirilen travmatik kanamanın, yaşamı tehlikeye sokan ayrımsız duruma sebep olduğu paylaşıldı. Travmanın, görgüsüz tıbbi engelleme ile giderilecek ölçüde belli belirsiz nitelikte olmadığının belirtildiği raporda, bebeğin maruz kaldığı darbelerin duyum ve organlardan birisinin işlevinin daima zayıflaması yahut yitirilmesi yönünden değerlendirilebilmesi üzere, bebeğin fenomen tarihinden bire bir yıl bilahare söz konusu anabilim dalında gine tetebbu edilmesi gerektiği anlatım edildi.

“YERYÜZÜ AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUM”

Sanığın alıkonulma halinin bitmeme etmesini murat fail anne Semra Göç, “Yeryüzü kilolu cezayı almasını istiyorum” dedi. Temel Göç’ün arkası sıra söz kayran avukat Esra Baskül ise, “Gelen rapor ortadadır. Müstelzim sunu ağır cezayı alması gerektiği kanaatindeyiz” ifadelerini kullandı. Savunmaların ardından argüman makamı, eksik evrakların giderilmesini ve sanığın tutukluluk halinin devamını dilek etti.

“BUNU BİLE İSTEYE YAPMADIM”

Tutuklu baba Yunus Barhana, çocuğuna bileyerek ve atlaya zıplaya vurmadığını söyledi. Pişman olduğunu değme savunmasında vurgulayan Barhana, “Kendileri da biliyor, bunu da isteye yapmadım” dedi. Maznun Avukatı Muhammed Enes Kayabaş birlikte aleyhe olan raporu akseptans etmediklerini belirterek, müvekkilinin kastının öldürmeye yönelik olmadığını söyledi.

BEBEK İÇİN YENİDEN ANLATIM İSTENDİ

Mahkeme heyeti, sanık Yunus Kafile’ün alıkonulma halinin devamına karar verdi. Yıldız Bilimi, Âlem bebeğin ise 29 Ekim 2022 tarihinden bilahare Şahinbey Araştırı ve Uygulama Hastanesi Adli Tababet Anabilim Dalına gönderme edilip, meydana gelen yaralanmanın duyu veya organlardan birisinin işlevinin sonsuz zayıflaması yahut yitirilmesine sebebiyet verip vermeyeceği hususunda rapor tanziminin istenmesine karar vererek duruşmayı encam ayrımsız tarihe erteledi.Share: