Kayapınar Belediyesi davet merkezine yersiz şikayet ve talepleri titizce değerlendiriyor

Büyükşehir Belediyesi Alo 153 Davet Merkezinden Kayapınar Belediyesi’nin ağırlık alanı ile ilgilendiren vatandaşlardan gelen teklif, şikayet ve talepler incelenerek, sonuçlandırıyor.

Kayapınar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 2021 yılının mesafe ayında Diyarbakır’da yenilenen formatıyla hayata geçirilen Alo 153 Çağrı Merkezine mevrut arzu, teklif ve şikayet değerlendirme biriminden Kayapınar Belediyesi’nin etki alanıyla ilişik adına çok sayıda referans yapıldı.

Son 9 ayda Kayapınar Belediyesi’ne Alo 153 Çağrı Merkezinden 4 bin 500, uray whatsapp hattından 3 bin 143, Halkla İlişkiler Biriminde bile yüz yüze musahabe ile 1730 vatandaşın önerileri alındı.

Belediyenin ait birimlerince değerlendirilen eksiksiz başvuruların yüzdelik 100’ü çözümlendi.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Arif Karaman, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eliyle yenilenen yüzüyle hizmet veren Alo 153 Davet Merkezi aracılığıyla Kayapınar Belediyesine vatandaşlardan gelen; irade, teklif, ihbar ve şikayetlere hal bulmak amacıyla yüksek bir hizmet anlayışıyla istekli benzeri şekilde çalıştıklarını belirterek, vatandaşların en gür ve bildirme çabuk çözümü adalet ettiğini ifade etti.

Share: