Atılgan kardeşler teniste milli eşkal hayali üzere raket sallıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde öğretmenleri aracılığıyla yönlendirildikleri teniste elde ettikleri derecelerle adından bayram ettiren Ayaz ve Agit Atılgan kardeşler, milli mızıka formasıyla de başarıyı hedefliyor.

Güvenlik güçlerinin muvaffakiyetli operasyonları sonucu geçim ve büzük ortamının kuruluş edilmesinin arkası sıra zihayat ve çocukların sportif faaliyetlere yönlendirildiği Yüksekova’dahi, değişik branşlardaki kurslarda müsabakalara hazırlanan sporcular katıldıkları organizasyonlarda elde ettikleri derecelerle göz dolduruyor.

Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki kurslar sayesinde lisanslı sporcu sayısı artan ilçede, öğretmenlerinin yönlendirmesiyle tenise başlayan 13 yaşındaki Ayaz ve 14 yaşındaki Agit Acar kardeşler de millî müsabakalarda büyük başarılara imza attı.

Batman’da 15-17 Nisan’üstelik planlı “Rum Yıldızlar Ligi Tenis Grup Müsabakaları” ve 26-28 Haziran’da Şırnak’ta gerçekleştirilen Küçük Asya Yıldızlar Ligi Alan Topu Çeyrek Altın Final Müsabakaları”nda öz kategorilerinde bir numara olan Atılgan kardeşler, 18-21 Ağustos’ta Dert’üstelik düzenlenen “Geleneksel 2. Dert Dağı Alan Topu Turnuvası”nda bile kamu maçlarını kazanarak böke oldu.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 29 Eylül’üstelik düzenlenecek Tatvan- Nemrut Krater Cup’a katılacak olan kudretli sporcular, buradan de madalya kazanarak elde edecekleri puanlarla milli takım forması giymeyi hedefliyor.

Başarılarıyla ilçedeki değişik gençlere dahi örnek olmak talip kardeşler, Cahillik Merkezi bahçesindeki sahada gayrı sporcularla alay malay hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayaz Girişken: “Tıpkı raketi iki can kullanıyorduk”

Ayaz Atılgan, AA muhabirine, öğretmenleri sayesinde 3 yıl evvel tenise başladığını ve farklı illerdeki turnuvalara katıldığını belirtti.

Tenisle alay malay hayatının de değiştiğini anlatan Ayaz Atılgan, “Tenisle tanıştıktan sonra okulda de performans arttı. Dondurucu soğuklarda dahi fasılasız çalışmalarımızı sürdürdük. Aynı raketi iki dirilik kullanıp antrenman yapıyorduk. Dert Dağı Tenis Turnuvasında birinci oldum. Çok mutluyum. Amacım milli formayı giyip arsıulusal müsabakalarda ülkemi, ailemi ve öğretmenlerimi gururlandırmak.” diyerek konuştu.

Agit Atılgan: “Büyük başarılar buyurmak istiyorum”

Agit Acar ise öğretmeninin tavsiyesi konusunda bu spora başladığını ifade ederek, “Mayıs ve haziran aylarında Batman ve Şırnak’ta planlı mıntıka şampiyonasında, en üst bile Veca Dağı Tenis Turnuvasında birinci oldum. Okulda akim bir çocuktum. 7 vurgun notum vardı. Spora başladığımdan beri artık bağan derece almıyorum. Okuldaki takat sınırı arttı. Kardeşimle alay malay milli topluluk forması giyerek şişman başarılar buyurmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Keder: “bilcümle insanlarımıza dokunacağız”

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sami Biberli ise ilçenin zinde kişi ve sportmen potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi.

Huzur ve atılganlık ortamının sağlanmasıyla ilçedeki sportmen kapasitesini keşfettiklerini tamlayan Keder, şunları kaydetti:

“Ülkemizde, ilimizi değişik branşlarda külah fail birçok sporcumuz var. Ski dalında 36 milli sporcumuz var. Kayakta çokça kısık başarılarımız var. Farklı alanlarda de korkulu başarılar elde ettik. Kort tenisinde geçen hep maçlarını kazanarak şampiyon olan iki sporcumuz var. Bu sporcular mayıs ve haziran ayında da nahiye dahi şampiyon oldular. daha çok da onlardan iri başarılar bekliyoruz. 5 yaşından 70 yaşına büyüklüğünde bilcümle insanlarımıza dokunacağız ve ilçemizin sporcu potansiyelini ortaya çıkaracağız.”Share: