Ümit Özdağ, Osmaniye’de Tutuklanan Gazeteci Hasan Tolga Balcılar’ı Cezaevinde Musahabe Etti: “Bakalım Ünsiyet mu Daha Canlı, Siz mi Elan Güçlüsünüz”

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Yengi Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, Osmaniye’nin Cevdetiye beldesindeki kamptan kaçan sığınmacılarla ait haberi zımnında ‘halkı amaç ve düşmanlığa tahrik’ suçundan tutuklanan gazeteci Hasan Miğfer Balcılar’ı cezaevinde ziyaret etti. Özdağ, “Matbuat özgürlüğüne yaptıkları saldırının cins nedeninin birlikte Afgan sığınmacıların olmadığı, başka işlemler olduğu çok kategorik gözüküyor. Bakalım hususiyet mu daha hayatiyetli, siz mi elan güçlüsünüz; ortaya çıkacak” dedi.

Osmaniyeli gazeteci Hasan Tolga Balcılar’ın Cevetiye’deki kamptan kaçan sığınmacılarla ait haberi internet üzerinden eser işleyen “osmaniyesondakika” sayfasında yayınlanmış, yaptığı bilim dolayısıyla ‘halkı garaz ve düşmanlığa tahrik’ suçundan tutuklanan Balcılar, cezaevinde kıtlık grevine başlamıştı.

Ümit Özdağ, Hasan Tolga Balcılar’ı zaman mevkuf bulunduğu Osmaniye Sadık Dam’nde musahabe etti. Beklenti Özdağ, ziyaretin ardından partisinin devlet başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Özdağ, şunları söyledi:

“BAKALIM AHBAPLIK MU DAHA IŞLEK, SİZ Mİ ELAN GÜÇLÜSÜNÜZ; ORTAYA ÇIKACAK”

“Aynı süre ilk gözaltına alınan, tutuklanan gazeteci Miğfer Balcılar’ı, Türe Bakanlığı’na başvurarak almış olduğumuz izin çerçevesinde bugün mevkuf olduğu hapishanede mülakat ettim. Ben, tıpkısı Ergenekon zanlısı adına FETÖ ile yıllarca mücadele ettim ve sonunda Ergenekon, Varyos, Espiyonaj vs. hepsi gün çöplüğüne gitti ve bu kumpasları kuranların hepsi de demincek hapishanede. Zaman Osmaniye’dahi benzer kumpaslar, FETÖ taktiği kuranlar de bire bir elan akıllarını başlarına alsınlar ve düşünsünler. Basın özgürlüğüne yaptıkları saldırının töz nedeninin bile Afgan sığınmacıların olmadığı, başka amal olduğu çok yıldızlı gözüküyor. Bakalım hukuk mu daha ruhlu, siz mi elan güçlüsünüz; ortaya çıkma.”

KAYNAK DÖKÜMÜ

Mapus önü detaylar

Beklenti ÖzdağShare: