Aksaray domestik haberleri… Dünya Kızak ve Kaykay Şampiyonası Türkiye’de İlk Sefer Aksaray Hasandağı’nda Yapıldı

KEMAL ONUR ATALAY

Türkiye’üstelik ilkinin Aksaray Hasandağı’nda yapılan ve üç devir sürecek olan Dünya Kızak ve Kaykay Şampiyonasının önce ayağı zaman başladı. Şampiyonada 30 sporcu düzlük alırken birçok seyircide heyecan ile şampiyonanın takipçisi oldu.

Türkiye’da ilkinin Aksaray Hasandağın üstelik gerçekleştiği ve üç bölüm sürecek olan Dünya Kızak ve Kaykay Şampiyonası başladı. Vali Aydoğdu, “Tükiye’ nin göbeğinde dünyanın bildirme büyük ikinci kanyonu Ihlara bölgesine leziz geldiniz, dünya kaykay şampiyonası Aksaray’ımız amacıyla berceste olsun” dedi.

İngiltereden katılan  Andrew Speigh, “Burada olduğum üzere çokça mutluyum, çok heyecanlıyım yoz noksansız aynı gaz yuvarı var. Burası sunu ince parkur kısaca 3 kilometre civarında, çok avcı ama mükemmellik bir parkur olduğunu düşünüyorum. Buradaki Türk halkının misafirperverliği bizimle yakından ilgilenmesi bizi süfli haddinden fazla mutlu etti, burada olmaktan çokça memnunuz. Parkurunda etraflı olmasından kıran ayrıca bir memnuniyetimiz var” ifadelerini kullandı.

Türkiye de ilk kez düzenlenen Kızak ve Kaykay Şampiyonası Organizatörü Abdullah Kahraman, “7-9 Ilk Teşrin arası gerçekleştirilecek olan şampiyonaya yalabık geldiniz. Türkiye’bile ilk defa Aksaray’ımızda gerçekleşecek bu bökelik. Harika aynı atmosfere ve parkura sahibiz, federasyon başkanımız William’ de bu parkurun çok iyi olduğunu söyledi. Bire Bir Aksaraylı yerine bundan çokça bahtiyar ve gururluyum” dedi.

Share: