Dünya İniş Kaykay ve Cevvaliyet Kayağı Şampiyonası Hasan Dağı’nda başladı

Dünya İniş Kaykay ve Yordam Kayağı Şampiyonası Hasan Dağı’nda 130 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi koordinasyonunda Hasan Dağı’nda planlı şampiyonluk, 30 ülkeden 130 sporcunun eliminasyon yarışlarıyla başladı.

Şampiyonanın açım programında konuşan Vali Hamza Aydoğdu, Ihlara Vadisi’ni üstelik içre bulunduran Aksaray’a gelen bilcümle sporculara başarılar diledi.

Dünya İniş Kaykay ve Atiklik Kayağı Şampiyonası’nın Aksaray’a kıvrak olması temennisinde bulunan Aydoğdu, “Misafirlerimiz kentimizde inşallah fena hâlde anlar yaşar. İnşallah kazasız, belasız tıpkı konkur peki. 30 ülkeden gelen 130 sporcuyu Aksaray’birlikte ağırlamaktan çokça bahtiyarlık duyuyoruz. Manzaranın keyfini çıkarmanız dileğiyle, Allah’a emanet olun.” diye niteleyerek konuştu.

Acun Yer Çekimi Sporları İniş Kaykay ve Atiklik Kızağı Federasyonu Başkanı William Stephenson dahi Hasan Dağı’nın potansiyelinin çokça faziletkâr olduğunu belirtti.

Uzun bir parkurun olmasının yanında hızlı ve savaşımcı yarışların olacağını nâkil Stephenson, “Bunlar bizim amacıyla haddinden fazla muhteşem. Bu organizasyondan sonra buraya imdi sporcu katılacak.” dedi.

Acun İniş Kaykay ve Sürat Kayağı Şampiyonası Aksaray Sorumlusu Abdullah Alp ise bu şampiyonanın Türkiye’dahi ilk kez Hasan Dağı’nda gerçekleştirildiğini söyledi.

Hasan Dağı parkurunun haddinden fazla iyi olduğuna değinen Kahraman, “Dünyadaki yer teferruatlı kaykay parkuru şu anda Türkiye’bile. Bu şampiyonayı Aksaray’birlikte düzenlememizden büyük çalım duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra Ilbay Aydoğdu, DÜRÜST Fırka Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Âlem Dinçer’in tevessül vermesiyle şampiyonluk başladı.

Share: