AK Parti’li Musannif: Kavim, sandığa giderken nasıl saymanlık yapar

DOĞRU PARTİ Umumi Başbuğ Yardımcısı Hayati Musannif, “Sakın endişeli olmayın. Bu budun akilane yapar. Hayat pahalılığı adamın imkanlarını aşıyorsa eleştirecek ama bu ulus; kimin vizyoner olduğunu, kimin gelişim göreceğini, kimin ülkü çözeceğini sandığa giderken kategorik muhasebesini yapar. O muhasebeye güvenelim” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Saylav Dirimlik Edip, partisinin Rize Merkez İlçe Başkanlığı 97’nci Müzakere Meclisi Toplantısı’na katıldı. İsmail Alp Firez Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda mütekellim SELIM Fırka’li Muharrir, ‘6’lı masa’nın kendileriyle yarışa çıktığını belirterek, “6’lı masa, 6,5’lu masa yerine nitelenen kesimin referansı hangi? Dile getirdiğiniz sorunları çözümleme bağlamında hangi söylüyorsunuz, elinizde konkre tıpkı proje var mı? İktidara gelmek ümidi olmayan can, düzensiz edercesine eli nimetli keseden savurur. Bilcümle borçları sileceğini, verecekli yurttaş bırakmayacağını söyleyebilir. Bu iktidara hulul ümidi olmayanın müsrif söylemidir. İktidara murat etmek; sorumlu davranmayı gerektirir, mantıklı olmayı gerektirir. ‘Nedir projeniz’ dediğim antlaşma hangi söylüyorlar? ‘Geliyor gelmekte olan’. Ahır üstünde saksağan vur beline kazmayı” diye konuştu.

Sorumluluklarının fazla olduğunu kaydeden SELIM Tümen’li Edip, “Zinhar endişeli olmayın. Bu millet makul yapar. Hayat pahalılığı adamın imkanlarını aşıyorsa eleştirecek ama bu kavim; kimin vizyoner olduğunu, kimin gelişim göreceğini, kimin dava çözeceğini sandığa giderken muhakkak muhasebesini yapar. O muhasebeye güvenelim. Türkiye’nin 2023’teki bu şanlı seçimi, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılının serencam seçimi. Cumhuriyet Altını, bu milletin genişlik kıymetli kazanımıdır. Halas Savaşı, tarihe esbak dünyada arz balaban başarıdır. Onu takiben cumhuriyet altını, yeryüzü nadir kazanımıdır. Cumhuriyet Altını, hepimizin. 100’üncü yılın son seçimi, yıpranmamış yüzyılın üstelik önce seçimi. Tarihî itibarıyla da bu büyüklüğünde manalı, balaban bir seçime akilane gidiyoruz” dedi.Share: