Jübilesini fail Batmanlı futbolcu güre yetenekleri futbola kazandırmak amacıyla çalışıyor

Sahalarda 30 sene boyunca heyetiyle koşturduktan sonraları jübilesini yapan Batmanlı topçu Mehmet Güvenli Tosun, çalıştırıcılık yaptığı gençlere tecrübelerini aktarıyor.

9 yaşında Batman Petrolspor’un madun yapısında futbol oynamaya başlayan Kele, sırasıyla müptedi grup, 3. Takım, 2. Lig ve 1999-2000 sezonunda bile Çanakkale Dardanel Spor Kulübünde 1 Tabur’dahi oynadı.

30 yıllık ayak topu kariyerinin peşi sıra 10 yıl önceki jübilesini fail Kele, 3 yıldır Batman İl Özel İdaresi Çoluk Çocuk Birliği Futbol takımının alt yapısını çalıştırıyor.

Teknik ekiple okul ekol gezerek çaplı çocukları futbola kazandırmaya müteharrik Kele, AA muhabirine, jübilesini yaptıktan sonradan antrenörlük yapmaya başladığını belirtti.

Amacının bala ve gençleri arz gani şekilde yetiştirerek, onların futboldaki yeteneklerini ortaya intikal etmek olduğunu tamlayan Kele, yavru ve gençlere ellerinden gelen desteği verdiklerini, onların herhangi bir sorunuyla ilgilendiklerini söyledi.

Farklı gözyaşı kategorilerinde yavru ve gençlerle haftada 5 bölüm alıştırma yaptıklarını anlatan Kele, ailelerin da sürekli gelip, çocuklarını izleme ettiğini anlattı.

Kele, “Aileler bizden ve kulüpten çokça mutlu. Dallar birlikte severek geliyor. Onları gördükçe bahtiyar oluyoruz.” dedi.

2 sene salgın nedeniyle eğitimin aksadığını dile getiren Tosun, ayrımsız yıldır eli sıkı bir şekilde çalıştıklarını, bu süreçten bilahare çocukların çok elan gani yerlerde olacağına inandığını aktardı.

Kele, “Hedefimiz bu çocukları yetiştirip aç takımlara solmak. Seçkin çocuğun bu yönde hayali var. Amacımız çocukların bu hayallerine ulaşması amacıyla onlara yardımcı olmak.” ifadelerini kullandı.

Sporculardan Nazirsiz Hamitoğlu, aldığı eğitimle kendisini futbolda yetiştirmek istediğini dile getirerek, hayalinin gelecekte Beşiktaş ve Fenerbahçe kabil kulüplerde kalıp öğütmek olduğunu söyledi.

Mustafa Yeşut ise futbolu çokça sevdiğini, Batman İl Hususi İdaresi ayak topu takımında kendisini geliştirdiğini belirtti.Share: