MHP’li Alıcık, “30 Ağustos Zaferi gençlere rehberdir”

MHP Münevver İl Başkanı Haluk Alıcık, 30 Ağustos Zaferi’nin yükseliş nişanesi olduğuna ilgi çekerek “30 Ağustos, geleceğe düş, gençlerimize rehberdir” dedi.

Ulusalcı Cereyan Partisi (MHP) Münevver İl Başkanı Haluk Alıcık, 30 Ağustos Galebe Bayramı nedeniyle bir akıl yayımladı. Mesajında, 30 Ağustos Zaferi’nin önemine ilgi çeken Başbuğ Alıcık; “30 Ağustos 1922 Başkumandanlık Meydan Savaşı Zaferi, Türk milletinin basübadelmevt ve yükseliş nişanesi, geleceğe rüya, gençlerimize rehberdir” dedi.

MHP Entelektüel İl Başkanı Haluk Alıcık 30 Ağustos Galibiyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Türkiye gelecekte bugünden henüz dahi aktif olmalıdır ve olacaktır. Üstünde yaşadığımız kutlu yurt, zorluğu, çilesi ile namusumuzdur. Kocatepe’de, Çiğiltepe’de, Tınaztepe’de, Belentepe’de yanan istiklal meşalesi; Dumlupınar’bile körüklenmiş ve Ege’ye büyüklüğünde kamu yolu aydınlatmıştır. Kafkaslar’dan Hicaz çöllerine, Çanakkale’den Yemen’e, Galiçya’dan Dumlupınar’a büyüklüğünde insanlığa sert duruşu, bağımsızlık onurunu gösterip öğreten Türk milletimiz karşısına çıkacak gelişigüzel külfeti aşacak, seçkin zorluğu zir edecek muktedir vasfa sahiptir.Türk milleti cemaziyelevvel olduğu kabil bugün ve ferda dahi bekasına ehil çıkma, eren vatan üstünde sinsi cazibe yapanların tezgahlarını nakzen başlarına geçirecek atılganlık ve dirayettedir. Bu ruh ve düşüncelerle, 30 Ağustos Galebe Bayramı’mızı kutluyor, ilkin Başkomutan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk atılmak amacıyla bütün müessis kahramanları; balaban Türk milleti için canlarını seve seve feda fail aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve gönül borcu duygularımla anıyorum. Cenabı Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun” ifadelerine meydan verdi. – AYDIN

Share: