Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Pozantı’da Vatandaşlarla Buluştu

Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Pozantı ilçesini mülakat ederek halkın sorun ve talepleri dinledi.

Siyasiler, kaymakamlık uray başkanları ve milletvekillerinin bile düz aldığı yıldız bilimi eşliğinde Pozantı’yı müzakere fail Komutan Zeydan Karalar, kaza merkezinin beraberinde Kamışlı, Fındıklı, Alpu, Gökbez, Üçoluk ve Bürücek mahallelerinde yurttaşla ve muhtarlarla buluştu. Karalar, ziyaretinde, bölgenin oylumlu sorunlarından olan ve şehremaneti marifetiyle asfaltlanan Hamidiye ve Armutoluk yollarının da açılışını yaptı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çok şişman zorluklarla görev yaptığını belirten Karalar, halkın da belediyelerin birlikte enflasyon zımnında büyük sıkıntılar yaşadığına ilgi çekti. Pandemiye, devralınan büyük borca, bedel artışlarına rağmen bir nice işte tıpkısı eski dönemden üç dört ikmal aşkın aksiyon yapıldığını belirten Karalar, artan eksikler için de mecmu güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. Karalar, kentin 30 büyükşehir belediyesi arasında dirimsel açısından 22’nci sırada olduğunu hatırlatarak, Millet İttifakı döneminde Adana’nın önce 10’a gireceğini öne sürdü.

Pozantı’nın mahalle ve köylerine yapılan hizmetleri birlikte anlatan Karalar, milyonlarca nüsha çilek, lavanta, ceviz ve farklı fide dağıtımları ile tarıma verdikleri destekten bahsederek, bu desteğin süreceğini açıkladı. Karalar, kentin birçok noktasında olduğu kabil Pozantı’nın bile yüzyıllık sorunlarını çözmeye başladıklarını belirterek, ilçedeki arıtma sorununu üstelik altyapı eksiklerini da çözeceklerini sözlerine ekledi.

Karalar, 30 Ağustos Yengi Bayramı ve Malazgirt Zaferi’ne ilgili ise şunları söyledi:

“Ulusal Kurtuluş mücadelesinden bahsederken Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmayanları kınıyorum. Malazgirt Zaferi’ni ananlar beyninde, Kurtuluş mücadelesini anmayanlar var. Bu çok falsolu. Malazgirt Zaferi birlikte bizim, Halas Mücadelesi üstelik bizim, Çanakkale Zaferi üstelik bizim, Mehter Marşı dahi bizim, İzmir Marşı dahi bizim. Bu kavim, herhangi bir şeye rağmen alay malay arkadaşça yaşamaya, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i yapı ayarlarına yeniden döndürmeye kararlıdır. Bunu bütün birlikte gerçekleştireceğiz.”

Share: