Videoteyp: Türkiye Afiyet Turizmi Sektörü Gözünü Toptan Pazara Dikti

Türkiye, küresel keyif turizmi sektöründe çoğu Avrupa’dan tevessül etmek amacıyla dünya çapında on binlerce insanı çeken eke tıpkı aktör haline geliyor.

Saç dökülmesine alın tedaviler ve bedii ameliyatların berenarı pop olduğu sektörün profesyonelleri gelecekte Türkiye’nin henüz balaban bir veriş payına topluluk olabileceğini söylüyor.

Onkoloji, kardiyoloji ve organ nakli kabil yaşamsal ehemmiyet taşıyan sayrılarevi departmanları, Türkiye’üstelik makul fiyatlarla otama çalmak amacıyla dünyanın seçkin yerinden mevrut ağyar tarafından ikbal görüyor.

Türkiye’ye gelen yabancı turistler sunma çok beğenilen operasyonlar, saç ekimi, kalp cerrahisi, ortopedi, onkoloji, diş sağlığı ve tuluk çağa tedavilerini yeğleme ediyor.

AZİZ ÇİGA, İstanbul merkezli keyif turizmi konusunda uzmanlaşmış tıpkı firmanın Yönetim Kurulu Başkanı

“Başladığımız devir ayrımsız trend vardı, özellikle saç nakli. Sonra baktık ki Türkiye’nin potansiyeli, Türkiye’nin altyapısı bunlarla anılmamalı. Aşağı çokça aheste ayrımsız altyapımız var, çokça büyük benzeri potansiyelimiz var. Bir de coğrafi avantajımız var. Yani zaman üç-vıcık vıcık saat pervaz mesafesinde tıpkısı buçuk iki bilyon nüfusun ortasındayız.

Dünyada bununla ilgili saygın kuruluşlar aracılığıyla işlenmiş tetkikat var…Yani spa, welness, sağlığı idraksiz kazanma kabilinden birlik segmentleri bunun içine koyduğunuz antlaşma 1,2 trilyon dolarlık tıpkı hacim var bu aha. Hem termal ana suları, sıcak sular, hem bile içmeler dediğimiz, soğuk, tabii, otama edici suların üzerinde oturuyorsunuz. Bulunan olan durumumuz, yani altyapımız, hem iyileştiren tarafında hem bile başka segmentlere baktığımız antlaşma ve coğrafi konumu da hesaba kattığımız devir, Türkiye şu anda çivi çakmadan o bahsettiğimiz 1,2 trilyon doların yüzdelik 10’unu alabilecek kapasitede.”

ALPER ÇAPANOĞLU, kozmetik cerrahi ve saç ekimi üstüne benzeri şirketin yöneticisi

“Esenlik turizmi pazarı güç büyüyen bire bir ahzüita. 2023 yılı itibariyle bu pazarın acun genelinde 100 milyar KUL dolarını aşması bekleniyor ki bu pespaye çokça aceleci büyüyen tıpkı muamele olduğunu gösteriyor. 2019 yılında toptan anlamda 39,6 bilyon dolar olan beğenilen pazarının, 2025’te 60 milyar doları bulacağı yöre görülüyor.

Türkiye takkadak haşat olduğu için tercih edilmiyor. Türkiye, hesaplı ve efdal kaliteyle hizmet veren bir mevki. Çokça bunaltıcı hastaneler, çok sakil klinikler var. Acun çapında sağlık standartlarına sahip olan klinikler var. Bir Nice mutluluk vatandaşı, ülkesinde alabileceğinden elan kaliteli hizmeti çokça elan makul fiyatla alıyor.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri İstanbul’dan bildiriyor.

Share: