Züğürt ziyaretine gittiği hastanede kalbinde 5 mahpushane olduğunu öğrenen yurttaş sağlığına kavuştu

Gaziantep’te, hastalanmış ziyareti amacıyla gittiği hastanede esenlik taraması yaptıran ve kalbinde 5 hapishane bulunduğunu öğrenen 26 yaşındaki vatandaş ameliyatla sağlığına kavuştu.

SANKO Üniversitesi Hastanesinden yapılan açıklamaya bakarak, tıpkısı yakınını bakmak amacıyla hastaneye revan Fuat Sağlam, burada yaptırdığı afiyet taramasında kalbinde 5 mapushane olduğunu öğrendi. SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Önsezi ve Yaradılış Cerrahisi Esas Haber Dalı Başkanı Hekim Akademisyen Feragat Uygur’un yaptığı tetkikler sonucunda Akva’ın kalbindeki deliklerin 19 milimetre ve 9 milim kadar olduğu belirleme edildi.

Sağlam, hastanede gerçekleştirilen meydanda ihtisas ameliyatının ardından taburcu edildi.

Açıklamada görüşlerine saha sunulan Doktor Akademisyen Feragat Uygur, vatandaşların eğlenceli keyif kontrolü yaptırması gerektiğini hatırlattı.

Hastanın sağlığına kavuştuğunu belirten Uygur, şunları kaydetti:

“Bugün genç hastamızı sağlığına kavuşmuş tıpkısı şekilde evine gönderebilmenin gururu içerisindeyiz. Hastamızın seçkin şikayeti olmadan hastanemize gelmiş olması çok balaban tıpkısı nasip. Tüvana yaşlarda araz vermemekle alay malay âraz ilerleyici yaşlarda artık görülmektedir. Hastanın kalbinde iki kulakçık beyninde tespit edilen bu delikler yaşın ilerlemesi ile dirim kalitesini düşürmekte ve ömrü kısaltmaktadır.”

Fuat Kuvvetli da Mardin’de yaşadığını ve züğürt ziyareti üzere Gaziantep’e geldiğini tabir etti.

Yaptırdığı taramada kalbindeki sorunu öğrendiğini dile getiren Akva, “Sağlığıma kavuşmam amacıyla açık kalp ameliyatı olmam gerektiği söylendi. Liyakatli benzeri işler sonrası sağlığıma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hocalarıma ve hastaneye teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: