YANLIŞSIZ Parti’li Saika, Erzincan’da hayat merkezi ana atma töreninde konuştu Açıklaması

SELIM Öğür Umumi Başkanvekili Binali Sebep, “Erzincan Eğitim Firez Vakfı (EKEV), Türkiye’nin en fazla darülfünun öğrencisine burs veren vakfı. Türkiye’de aynı numaradır, bununla gelgel duyabiliriz. Bunu Erzincan ve Erzincanlılar başarmıştır.” dedi.

Saika, Erzincan Binali Saika Üniversitesi Vakfı ve EKEV desteği ile 13 Gücük Ay Caddesi’nde projelendirilen ve geliriyle ildeki darülfünun öğrencilerine burs imkanı verecek, kestirmece 240 milyon liralık maliyetindeki Yaşam Merkezi’nde çalışmaları inceledi.

Daha sonradan Cumhuriyet Meydanı’nda planlı Erzincan Yaşam Merkezi anne atma törenine katılan Sebep, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Erzincan’a aynı değil, onlarca, yüzlerce eseri kazandırmanın mutluluk ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Galibiyet Haftası zımnında Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesinin düzenlediği şölen ve etkinlikler kapsamında, hemşehrileriyle tıpkısı arada bulunmaktan bahtiyar olduğunu tamlayan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Temelini atacağımız Erzincan Hayat Merkezimiz toplam 20 bin 700 metrekarelik, vadi altında 3, meydan üzerinde üstelik 4 imansız olan bina. Tezce yapımı bitmeme eden Site Hastanesinin birlikte olacak. Site Hastanemiz ati sene yaz aylarında inşallah açılacak. Yetiştirebilirsek Yaşam Merkezi ile ikisinin açılışını yapacağız. Erzincan’a anlı şanlı güzel olsun.”

“Üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir”

Yıldırım, Erzincan Binali Saika Üniversitesinin kurulduğundan bugüne herhangi bir sene geliştiğini ve 25 binin üzerinde öğrenciye ulaştığını anlatım ederek şöyle konuştu:

“Üniversitemizle ilişkin sloganımız, ‘Anadolu’da ayrımsız acun üniversitesi olmak.’ Erzincan tabii bunu başarır. Çünkü üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir, site gelişirse hemşehrilerimizin hedefleri, beklentileri karşılanır ve ülkemiz gelişir. Onun amacıyla hayat merkezi Erzincan’ın eseri olacak. Bura tek şahsın, kimsenin yeri değildir. Erzincan Dirim Merkezine hiçbir şekilde bire bir kuruş devletten kök kullanılmayacak, tamamen Erzincan’a dilek veren, Erzincan sevdalısı EKEV ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Vakfının eş çalışmalarıyla gerçekleştirilecek. Yani 240 milyonluk bu yatırımı Erzincanlı hayırseverlerimiz, vakıflarımızın mütevelli heyetinde bulunan üyelerimiz, öncelikle Erzincanlı gelişim adamları eliyle karşılanacak.”

Saika, söz konusu merkeze cömertçe ödül işleyen ve bindi veren bütün hayırseverler ile Erzincan Valisi Mehmet Makas’a, Belediye Reisi Bekir Aksun’a, Binali Sebep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akış Levent’e, DOĞRU Parti Erzincan milletvekillerine ve sivil topluluk kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti.

Dirim merkezinden elde edilecek gelirle, üniversite okuyan öğrencilere ve akademisyenlere bindi verileceğini vurgulayan Saika, “Erzincan Hayat Merkezi hayırlı ve pir aksiyon, Erzincan’ın geleceği için yapılması gereken aksiyon. Burada emeği güzeşte birçok kardeşimiz var, üniversitemiz, üniversite rektörümüz ve mücahede arkadaşları ve EKEV Başkanı Kapalı Ağca var. EKEV Türkiye’nin sunu çok darülfünun öğrencisine burs veren vakfı. Türkiye’dahi bire bir numaradır, bununla hava duyabiliriz. Bunu Erzincan ve Erzincanlılar başarmıştır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar ve okunan duanın peşi sıra Yıldırım ve beraberindekiler, butonlara basarak hayat merkezinin temelini attı.

Törene, Saika’ın eşi Semiha Saika’ın beraberinde Vali Mehmet Çalınmış, Şehremini Bekir Aksun, 3. Cıvıl Cıvıl Komutanı Ferik Güç Türkgenci, AK Tümen Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Senet Çakırdoğan, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, MHP İl Başkanı Salih Katarakt, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları, hava müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin arkası sıra sanatkâr Meram Kekilli, Yengi Şöleni kapsamında Cumhuriyet Altını Meydanı’nda dinleti verdi.Share: