Yağız yollarında format

Karaca yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde alçak gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün öğün durumu bültenine bakarak, Küçük Asya Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım değişik istikametten iki cepheli sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Trap-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı restorasyon çalışmaları nedeniyle 21.00-07.00 saatlerinde herhangi bir iki taraf kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşıma değişik istikametlerden iki yönlü cevaz verilecek.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Şimal-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzlerinin bakım ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir angajman yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması dolayısıyla muvasala bölünmüş yolun aynı bölümünden iki yönlü devam ediyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, erişim sair istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları cihetiyle erişim bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Sakarya- Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerinde üstyapı hizmet ve tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle ulaşıma Sakarya istikametinden iki yönlü cevaz veriliyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nin hizmet, tamirat ve saflık çalışmaları dolayısıyla saat 18.00’e kadar Kastamonu-Çankırı istikametindeki sağlıklı tüpte muvasala tek şeritten sağlanacak.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünelde yapılacak zindelik-elektronik sistemi bakım ve tamir çalışması cihetiyle 16 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma yegâne şeritten kontrollü müsaade verilecek.

Fethiye- Söğüt yolunun 0-9. kilometrelerindeki yüzeysel kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Share: