Vanlı ressam çizdiği resimleri elverişsiz dışına satıyor

Vanlı ressam çizdiği resimleri ev dışına satıyor

VAN Van’ın İpekyolu ilçesinde dinç Emrah Çiftçiözü isimli tendürüst, çizdiği resimleri güçlükle dışına satıyor.

İpekyolu ilçesine kapalı Karşıyaka Mahallesi’nde durma fail Emrah Çiftçiözü, çocukluğundan beri resime düşkünlük saldı. Van YYÜ Domuzuna Sanatlar Fakültesini bitiren Çiftçiözü, heveskâr adına kılık çizmeye başladı. İlk önceki karakalem çalıştığını anlatım fail Çiftçiözü, “Demincek ise insanların ilgisini daha çok çektiği amacıyla ark boya tekniği üstünde çalışıyorum. Bunun yanında karakalem, bulaşık boya, semirtilmiş boya ve lavi maharet çalışmalarımız var amma en çokça ark boya üstünde çalışıyorum” dedi.

Suret çizerken soy çalışmayı sevdiğini vurgulayan Çiftçiözü, “Bu üstelik çocukluktan beri hayran olduğum Caravaggio’dan geliyor. Sürekli onun çırağ-saye, izzet-tartı, yazmanlık olayıyla haddinden fazla ilgilendim. Caravaggio’nun bir nice kitaplarını okudum, resimlerini inceledim. Oradan da biraz özenti türlü” ifadelerini kullandı.

8 yıldır aç olarak çalıştığını ve lüzum istemez işin maddi boyutunu bile ele aldığını tamlayan Çİftçiözü, “Sosyal iletişim araçları platformunda kestirmece 500 bin takipçimiz var. Pop sanatçıları çizdiğimiz antlaşma, takipçilerimiz bile zat sayfalarında vadi veriyorlar. Bu nedenle dünyanın seçme yerinden havale alabiliyoruz. Hele Belçika, Almanya ve Londra ilkin tutmak için dünyanın değme yerinden havale alabiliyoruz. Kısaca iki hafta önceki çizdiğimiz Olay’nin resmine, toplumsal medyada kestirmece 7 milyon izlenme oldu. Hikâye’birlikte kendi sayfasında buna kayran verdi. Yine çizdiğimiz merhum Eksiksizlik Sunal’ın resmi şu anda oğlu Yüksek Sunal’ın evinde duruyor. Bu birlikte bizlere ayrıca bahtiyarlık veriyor” diyerek konuştu.

Ahmet Kayaç başta gelmek üzere çarçabuk dakikasında bütün ünlülerin resmini çizdiğini nâkil Çiftçiözü, “Messi, Ronaldo, İcardi, Kemal Sunal, Şener Rahat, Müslüm Gürses, Orhan Gencebay ve Hikâye üzere tezelden hızlı hızlı hep ünlüleri çizdim. Resim resmetmek bütün tıpkısı ihtisas. Fotoğraf çizdiğin ahit temas şeyi unutuyor koca. Bu nedenle gençlerin fotoğraf olsun, saz olsun, spor olsun bunlarla ilgilenmelerini istiyorum. Zira ufku genişletiyor” dedi.

Share: