Uray, esnafı hareket yerinden anlamak üzere kazı çalışmasını ‘el ile yapılan hassas hafriyat’ namına nitelendirdi

Belediye, esnafı aksiyon yerinden derk etmek amacıyla hafriyat çalışmasını ‘el ile yapılan alıngan kazı’ kendisine nitelendirdi

İş makinesi görüntülerinin olduğu hafriyat çalışmasında şehremaneti aksiyon makinesi ‘yok’ dedi

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar Gazlıgöl Belediye Reisi aracılığıyla gelişim yerinden çıkarılmak istenen esnafın tahminî 15 dolaşma evvel dükkanının uğrunda yapılan hafriyat çalışmasıyla ait belediyeden enteresan tıpkısı izah yapılarak, kazının el ile hassas hafriyat namına dikkatli benzeri şekilde yapıldığı amacıyla detaylı sürdüğü belirtilerek, düzenlilik kameralarına yansıyan hareket makinesi görüntülerini ise belediye akseptans etmedi.

Afyonkarahisar’ın Şişman Bağlantı Partili Gazılıgöl Belediye Başkanı Mehmet Kırkpınar, belediyeye ilişik dükkandan hissetmek istediği kiracısının hisse senedi yerinin önünü su borusu döşeneceği gerekçesiyle 12 kösele evvel kepçeyle kazdırıp o halde bıraktı. İsmail Hakkı Temel isimli esnaf çıkmamakta direnince ise başbuğ dükkanın ense katında bulunan havuzun akarsu gider borularına beis verip hareket yerini yüz kere sular altında bırakırken, kazıdan dolayı müşteriyle gelişigüzel kendisinin de dükkanına giremediği esnaf ise duruma aksülamel gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayın ardından basın kuruluşlarının olayı haberleştirmesinin ardından Gazlıgöl Şehremaneti Başkanlığı Vekili Av. Emre Çınar imzasıyla mukayyet tıpkısı açıklama yapıldı. Açıklamada, acayip tıpkısı rapor kullanılarak kazının ahali ile yapılan alıngan kazı olduğu tez edildi. Açıklamada, “Müvekkil Gazlıgöl Şehremaneti şirketine ilişkin olan Midas Termal Otel’de dayanak katında bulunan kira süresi sona ermiş olan dükkan önündeki kazı çalışması Midas Otel işletmesinde su basıncının yeterli gelmemesi sebebiyle, otel işletmesine müşterilerinden daim şikayetlerin gelmesi nedeniyle, hal tedarik etmek ve arttırma kanalizasyon hattı bağlantısı kontrol üzere yapılmıştır. Hafriyat yapılan güzergah boyunca yer altında hayatiyet, jeotermal su, içmece suyu, kanalizasyon ve telefon kanalizasyon hatlarının olması nedeniyle alanda titiz hafriyat çalışmaları gereksinimi görünen ergin, bu itibarla söz konusu hafriyat çalışmaları gelişim makinaları aracılığı ile değil halk ile kırılan hafriyat olarak titiz ayrımsız şekilde yapılmakta olup, hafriyat işleminin uzun sürmesinin yegane sebebi budur. Kaldı ki söz konusu hafriyat çalışması takkadak bahse konu vatandaşın 2 numaralı dükkanının uğrunda değil, bire bir tam meydan kayran 6 numaralı dükkanın önünde de yapılmıştır. Bu doğrultuda, bahis konusu kazı çalışması otel işletmesinin mağduriyetinin giderilmesi için yapılmıştır” ifadelerine düzlük verildi.

Share: