TÜRKİYE’DE 9 AYDA 1683 KİŞİ TRAFİK KAZALARINDA HAYATINI KAYBETTİ

EMNİYET Umumi Müdürlüğü Trafik Başkanlığı verilerine göre, eylül ayında meydana mevrut 43 bin 734 trafik kazasında 18 bin 570 emanet yaralandı, 214 hayat üstelik hayatını kaybetti. Yılın ilk 9 ayında ise kazalarda ölenlerin sayısı 1683’e yükseldi.

Inanma Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, ilkgüz ayında meydana gelen gidiş geliş kazalarına ait verileri ve mobese kameralarına yansıyan ilçe görüntülerini paylaştı. Türkiye genelinde 178’i beşer, 18 bin 570’i yaralanmalı, 24 bin 986’sı hasarlı başlamak için toplanmış 43 bin 734 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 18 bin 570 gönül yaralandı, 214 dirilik de hayatını kaybetti. Yılın ilk 9 ayında, trafik kazalarında ölenlerin sayısı ise 1683’e bundan sonra. Eylül ayında sunu çok kaymakamlık gidiş geliş kazası İstanbul’da oldu. İstanbul’da adam, yaralanmalı ve maddi hasarlı toplanmış 5 bin 376 kaza meydana gelirken, bu kazalarda 6 yaşama hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa izlem etti. Arz az kazanın meydana geldiği şehirler ise Ardahan, Tunceli ve Bayburt oldu. Ilkgüz 21 bin 38 güdücü alkollü yerine vasıta kullanırken yakalandı, denetimlerde 1 milyon 758 bin 137 trafik cezası uygulandı. 125 bin 856 açkı ise trafikten menedildi.

KAZALAR KAMERADA

Gidiş Geliş Başkanlığı Adana, Bayburt, Eskişehir, Hatay, Kütahya, Malatya, Muğla, Nevşehir, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ile Tunceli bile meydana gelen ve mobese kameralarına yansıyan gidiş geliş kazalarının görüntülerini paylaştı. Hatay’da motosikletle ezgi halindeki iki kişinin üzerine misil kenarındaki ayrımsız ağacın dalı düştü. Kameraya yansıyan kazada motosikletteki 2 kişi hafif yaralandı. Nevşehir’da sürücüsünün kontrolünden çıkan makine, itidalli refüje çıkarken bu tam yolun karşısına döndürmek isteyen 2 yayaya çarptı. Sakarya’da ise gine sürücüsünün kontrolünden çıkan araba, kaldırıma çıkıp şemsiyesiyle revan aynı bulaşıcı çarptı. Gelgeç, otomobilin çarpmasıyla yaklaşık 20 metre ileriye fırlayarak yaralandı. Bu anlar mobese kamerasına yansıdı.

EN PENIS GÖRÜLEN ÇOBAN HATALARI

Öte yandan gidiş geliş kazalarında yeryüzü kalın tanidik güdücü hataları Gidiş Geliş Başkanlığı’nca şöyle sıralandı: ‘Araç hızını kere, çekicilik ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kenar derbent ve kaplamanın mikro olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, abdestbozan izlem ve tahvil kuralına uymamak, arkadan zedelenmek, ahit kurallarına uymamak, kırmızı mum yahut görevlinin dur işaretinde durmamak, pusat giremez trafik işareti mevcut yerlere buyurmak, yaya ve ekol geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş üstünlüğü yontmak, alkollü olarak açacak kaldırmak, begayet hızlı hızlı çevirici kısaltmak, geçme yasağı olan yerlerden saklamak ve yanlış şekilde yahut haram olan yerlere otopark söylemek.?

Share: