Kariyer fuarı Atatürk Üniversitesi familya sahipliğinde düzenlenecek

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi yoluyla planlı Yetenek Değme Yerde Bölgesel Kariyer Fuarlarının 2023 yılı etkinliklerine yönelik gerçekleştirilen tedbir toplantısına katıldı.

11 ayrı bölgede yapılacak kariyer fuarlarının Kuzey Küçük Asya Bölgesinde düzenlenecek etabına gine Atatürk Üniversitesi ocak sahipliği yapacak. 6 bölge üniversitesinin dahi paydaş kendisine katılacağı aktiflik 15-16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Fuarların 2023 yılı planlama toplantısı; Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Sıhhatli Atay’ın koordinatörlüğünde, kullanılmamış dönemde fuarlara eş sahipliği yapacak 11 üniversitenin rektörü, rektör yardımcıları ve kariyer merkezi yöneticilerinin katılımıyla başladı.

Komutan Atay: “İnsan Kaynakları Ofisi Kendisine Üniversitelerimizin Yanındayız”

Toplantıda yaptığı konuşmada, Yetenek Herhangi Bir Yerde Lehçe Kariyer Fuarlarının önümüzdeki sene dördüncüsünün düzenleneceğini belirten Başbuğ Atay, şunları kaydetti: “Konsensüs ortamında, 2023 yılında küçük ay ve mart aylarında olacak şekilde üniversitelerimizin akıllıca gördükleri yerlerde fuarlarımızı yapacağız. Ankara’daki kamu kurumları ve onlara sadık ait kuruluşlar, savunma uran ve Türkiye’nin özel sektörünü temaşa eden iri şirketlerimiz ilkin başlamak amacıyla yereldeki şirketler fuarlara katılacak. Yetenek ihtiyacını karşılamaya müteveccih organizasyonun başarıyla yapılacağına inanıyoruz. İnancımız, kariyer merkezleri ve organizasyonların cemaat oldukları araçlar ve enstrümanlardan aldığımız güce dayanıyor. Bu işi ika üstüne eksperlik geliştirdiler. Yetenek kapısı ve bir numara sınıfta verilen kariyer planlaması dersi öğrencilerimizin farkındalık kazanmasına iri katkı sağladı. Dördüncüsünü yapacağımız organizasyonun eski yıllardan elan erdemli katılımlı aynı organizasyona dönüşeceğine inanıyoruz. 2023’te bölgesel kariyer fuarlarına öğrenci katılımı beklentimiz 400 bin civarındadır. Bu beklentilerimizin karşılanması üzere Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi yerine bilcümle süreçlerde üniversitelerimizin yanındayız.”

Atatürk Üniversitesinin son 2 yıldır yapmış olduğu kariyer fuarlarına de antrparantez değinen Başbuğ Atay, hem firma hem da katılımcı noktasında Şarki Rum Kariyer Fuarının (DAKAF) öne çıktığını vurgulayarak, Rektör Çomaklı gözetiminde başta Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Merkezi almak için emeği güzeşte eksiksiz darülfünun ailesine teşekkür etti.

Rektör Çomaklı: “Fuara Yeniden Sülale Sahipliği Yapmaktan Mutluluk Duyacağız”

Gelecek yıl düzenlenecek olan kariyer fuarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise fuarın, öğrencilerin kariyerleri açısından bol ayrımsız ağırlık oluşturduğunu belirterek: “Öğrencilerimiz öz mesleklerine evet de ilgi duyduklarına alanlara ilişkin kamu detaylarla özel şirketler ve şevket kurumlarıyla bir araya gelerek ulaşabiliyor. Öğrencilerimizin aksiyon ve staj bulma süreçleri ile istihdamlarına müteveccih girişimlerde bulunabildikleri fuar, takkadak öğrencilerin kariyerine değil, katılımcı firmaların ati projeksiyonlarına birlikte büyük yardım sağlıyor. Yüzlerce sergilik ve projenin sunulduğu fuarda ayrıca panel, sempozyum, konuşma, dostça ve yetişek programları, atölye çalışmaları ile kariyer ve aksiyon dünyasına müteveccih bilgilendirmede toplantıları düzenleniyor. Böylesine makro tıpkısı etkinliğe 2023 yılında da familya sahipliği yapmaktan nazik tıpkı memnuniyet duyacağız. Üniversitemiz ile gelişigüzel Balkı İbrahim Çeçen, Ardahan, Erzincan Binali Sebep, Erzurum Ustalık, Kars Kafkas ve Munzur Üniversiteleri ile paydaş namına 15-16 Mart 2023 tarihinde düzenleyeceğimiz Kariyer Fuarımızın şehrimize ve ülkemize oflaz olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıya Akdeniz Üniversitesi, Rum Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Trakya Üniversitesi rektörleri katıldı.

Yetenek Değme Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları Şubat- Mart 2023’te, 11 ayrı bölgede 11’i sülale sahibi 130’a andıran üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek. – ERZURUM

Share: