Trakya’daki ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyelerinden şarkıcı Gülşen’e tepki

Trakya’daki ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in mortocu hatip okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerine reaksiyon gösterdi.

ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Kırklareli Temsilcisi Yasin Çakırel, Devlet Dingiloğlu Parkı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, mortocu hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

Bu okullarının ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli bağlanak ve beraberliği önceleyen, toplumda ilişik, kaçınmak ve müsamaha ikliminin oluşmasına kısık katkıları bulunan terbiye kurumlarından olduğunu belirten Çakırel şunları kaydetti:

“İmam hatip okulları temas tip politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak ara sıra öz çıkarları üzere takma gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere birlikte üzülerek tanık oluyoruz.

Gülşen isimli aynı şahsın dinleti sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda kin ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına kelimesi kelimesine reddetme ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından hava kendisini seri kınıyoruz.”

Basın açıklamasına derneğin üyeleri birlikte katıldı.

Edirne

İmam Dil Cambazı Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Edirne Temsilcisi Rasim Ibdai, yaptığı mukayyet açıklamada, bahis konusu okulların kurulduğu günden bu yana milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet fail nesiller yetiştirdiğini anlattı.

Bu okullarda yetişen milyonlarca gencin eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar gelişigüzel alanda başarılara imza attığını dile getiren Ibdai, imam dil cambazı okullarının seçme makule siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını kaydetti.

Ibdai, imam hatip okullarıyla ilişkin kendi çıkarları amacıyla takma gündem bina etmek isteyenlerin olduğunu belirterek terbiyesizliği sineye çekmeyeceklerini ve şarkıcıya hususiyet uğrunda adisyon soracaklarını bildirdi.Share: