TEB’in ekonomiye desteği 2. çeyrekte dahi artarak bitmeme etti

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2022 yılı ikinci çeyrek altın finansal sonuçlarını açıkladı.

30 Haziran 2022 tarihi bakımından TEB’mağara etkin toplamı 256.1 bilyon TL olurken, açık kârı 4,705 milyon TL olarak gerçekleşti. TEB’mağara ekonomiye ve müşterilerine sağladığı desteğin yeryüzü kebir göstergesi olan kredileri ise toplam aktiflerinin yüzdelik 57’sini oluşturdu. Her dönem olduğu gibi risk yönetimine ve etkin kalitesine evleviyet veren TEB’mağara toplam kredileri yılın ilk yarısında 149.4 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, benzeri dönemde bütün mevduatı ise 185.9 milyar TL oldu. 2022 yılında hararetli anamal yapısıyla alay malay istikrarlı büyümeyi sağlayan ve karlılığını sürdürülebilir benzeri şekilde bitmeme ettiren TEB’in özkaynakları 18.7 milyar TL olurken, sermaye ustalık rasyosu erek rasyo olan yüzdelik 12’nin üstünde, yüzde 15.58 oranında gerçekleşti.

TEB, Türk Lirası ile yapılan birikimleri kurdaki beklenir değişimlere cebin müzaheret etmek üzere “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Adisyon”, “Döviz Mevduat Hesabı Dönüşümlü TL Vadeli Hesap Adisyon”, “Altın Hesabı Dönüşümlü TL Vadeli Hesap Adisyon” ve “YUVAM Adisyon” ürünlerini hem nesep hem üstelik hukuksal müşterilerine sunmaya bitmeme etti. Yılın ikinci çeyreğinde TEB Kırat Korumalı TL Vadeli Mevduatların hep hacmi yüzdelik 149 artarken, TEB’mağara bu ürünlerindeki alışveriş payı ise 100 temel puan yükseldi. Tasarrufu dolay plana çıkarmaya devam fail TEB, birikimi olan müşterilerini kırat riskine alın korurken, ecnebi servet mevduatı olan müşterilerini birlikte TL repertuvar yapmaya heveslendirme ediyor.

Müşterilerini tasarrufa kamçılamak için yatırım tarafında mütenavip mahsulat sunan TEB, para yatırma/çekmece esnekliğiyle birikim yapmayı kolaylaştıran Marifetli Adisyon ile müşterilerinin artırım alışkanlığının yaygınlaşmasına katkıda bulunurken, yıpranmamış kamera edinimini birlikte artırdı. TEB’mağara TL Hünerli Hesap hacmi yıl başına nazaran yüzdelik 3,5 arttı.

TEB, almaşık ödeme planları, üç ay taksit erteleme özelliği ve akla yatkın vade seçenekleriyle sunduğu mütemmim kredileriyle müşterilerine desteğini sürdürdü. Müşterilerin bitiren kredilerine erişimi kolaylaştıran dijital kanalları kullanma oranı arttı. Yılın ikinci çeyrek altın verilerine bakarak itimat başvurularının yüzdelik 80’kayınbirader sayısal kanallardan alan TEB, onaylanan kredilerin de yüzde 84’ünü dijital kanallardan kullandırdı. 

Dijital bankacılık kanallarındaki deneyimini geliştirmeye bitmeme eden TEB, müşterilerinin dilek ve ihtiyaçlarını pratik ve hal odaklı bir anlayışla karşılarken, bankacılık işlemlerini aceleci ve akıcı yapmalarını sağladı. Yılın ikinci çeyreğinde TEB’in dijital bankacılık kanallarını kullanan kamera sayısı 2.37 milyona yükselirken, yemeden içmeden devingen bankacılık üzerinden işlemlerini eden azrail sayısı ise 2 milyona yaklaştı. 

Mütekait maaşını TEB’e taşıyan müşterilere yönelik 5.500 TL’ye vasıl promosyon kampanyası başlatan TEB, zor müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yayın ve hizmet sunmayı sürdürdü. Tekaüt müşterileri için hususi kamera bakım hattı mevcut TEB, emeklilerin bu hattan ve Ferdî İnternet Bölüm ile CEPTETEB faal uygulamadan yaptıkları EFT/FAST ve devretme işlemlerinden ecir almıyor. Antrparantez emekliler, TEB şubelerinde rüçhan hizmet, itimat kartı ecir muafiyeti, avantajlı oranlarla gerekseme kredisi, Hünerli Hesap ile avantajlı repo ve ATM’lerden faziletkâr cazibe limitinden faydalanabiliyor.

“İyi ve örnek banka” olma anlayışıyla tüm paydaşlarına derece esermek ve toplumda pozitif yük görüntülemek için girişimcilik ekosistemini ve sorumluluk yatırımlarını destekleyen TEB, Özel Bankacılık çatısı altında 2013’te hayata geçirdiği TEB Özel Ferişte Envestisman Platformu’nu yeniledi. Bugüne büyüklüğünde girişimcileri yatırımcılarla bir araya getirerek stabil haddinden fazla başarı hikayesinin yazılmasına vasıta olan TEB Özel Bankacılık, yenilenen dünya ile ilk buluşmasını “Ekolojik Sürdürülebilirliği Hedefleyen Toplumsal Girişimciler” temasıyla gerçekleştirdi. Yatırım dünyasındaki dönüşümü katmak ve alternatif yatırım alanları uydurmak için “melek yatırımcı” konseptini müşterilerine evvel sunan banka olan TEB, kucak ile Türkiye amacıyla ayırt yaratacak proje fikirlerini ve girişimleri dolaşma yüzüne çıkarmayı amaçlıyor. Ayrıca, giderek önem kazanan ve TEB’mağara girişimcilik ve envestisman ekosistemindeki gücünden destek kayran “ağırlık yatırımcılığı”nın bile heveslendirme edilmesi hedefleniyor. 

TEB, Kadın Bankacılığı ile sürdürülebilir iktisadi tahaccüm için karı pres sahiplerinin ve girişimcilerin aksiyon dünyasındaki varlığını güçlendirmeye müteveccih çalışmalarına bitmeme etti. Karı pres sahiplerine finansal ve finansal sıfır konularda desteğini sürdüren TEB’mağara eş işletmelerine kullandırdığı akça güven hacmi 2022’nin ikinci çeyreğinde tıpkı önceki yılın verilerine kıyasla kısaca yüzdelik 20 oranında arttı. 

TEB KOBİ Bankacılığı, yılın ikinci çeyreğinde, mutluluk ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ’lerin beraberinde kayran almayı sürdürdü. Istihsal ve istihdamı beslemek amacıyla KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik en akıllıca finansman çözümleri sunan TEB, KGF kredileriyle birlikte tam sektöre katkı sağladı. TEB, 30 Haziran 2022 tarihi itibarıyla KGF destekli üç ayrı tören düzeni kapsamında (İhracat Destek Paketi, Envestisman Bindi Paketi, İşletme Harcamaları Destek Paketi) 2 milyar TL emniyet kullandırımı yaptı. 

TEB, Girişim Bankacılığı ile girişimcilere sağladığı mali ve mali sıfır desteklerin birlikte yenilikçi ve katma zer teknoloji firmalarının nema dönemlerinde onlar amacıyla koskocaman aynı paydaş olma vizyonuyla çalışmalarına bitmeme etti. Henüz gani tıpkı ati üzere sürdürülebilirliğe ulama sağlayıcı girişimlerin beraberinde düz düzlük TEB, tarım teknolojilerinden biyo bazlı plastik üretimine, atık akarsu artıma sistemlerinden kendi enerjisini üreten teknolojilere kadar it canlı çokça alandaki girişime hem mali hem üstelik müşavirlik desteği sağlıyor. TEB ve TİM’mağara etraflı yıllara raci verimli iş birliğiyle devlet genelinde hareketlilik gösteren TİM-TEB Etap Evleri’nde, sürdürülebilirlik alanında çalışmalar fail girişimleri uçtan kuyruk sokumu kemiği semirtmek amacıyla Green Up Sürdürülebilir Yeşil Tahaccüm Programı başlatıldı. Saf enerji ve akman teknolojiler alanlarındaki girişimlere müteveccih program kapsamında; mentorluk, yatırımcılarla telaki, network tevlit ve yurtdışına çatlama kabilinden konularda bindi sunuluyor. TEB, TİM-TEB Kadem Evi bünyesinde hayata geçirilen yeni programlarla elan fazla girişimciye ulaşarak ülkemizde girişimciliğin daha da güçlenmesine ve yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

TEB Kurumsal Bankacılığı, 2022 yılı için belirlediği ana stratejisi doğrultusunda müşterilerin portföyünde “temel banka” veya “tercih edilen banka” olma hedefiyle çalışmalarına bitmeme etti. Bu kapsamda Kurumsal Bankacılık alanında faal kamera tabanını genişletmeyi sürdüren TEB, bulunan müşterilerde beğenilen nakit yönetimi ve aut ticaret kitap adedini birlikte artırarak bu alanda derinleşti. 

TEB’e yılın ikinci çeyreğinde kullanılmamış ödüller

Finans dünyasının yakından strateji ettiği saygın kitap kuruluşlarından Toptan Finance dergisinin 2022 yılı için gerçekleştirdiği Dünyanın Yeryüzü İyi Kaynak ve Nakit Yönetimi Bankaları değerlendirmesinde TEB, “Türkiye’nin Yeryüzü İyi Hazne ve Akçe Yönetimi Bankası” seçildi. 

İletişim merkezi ve kamera bağlılığı uygulamaları alanında toptan aynı bağlanak olan Contact Center World yoluyla planlı Contact Center World 2022 yarışmasında TEB, “Sunu İyi Azrail Hizmetleri”, “Bildirme İyi Self Servis Uygulayım Bilimi”, “Sunu İyi Komutan Kampanyası”, “Genişlik İyi Kalite Ekibi”, “Sunma İyi Teknolojide İnovasyon” ve “Yer İyi Kriz Yönetimi” tutmak amacıyla şeş kategoride zer madalya kazandı.

TEB’den emeklilere 3.750 TL’ye vasıl promosyon

 

TEB, NatWest Markets marifetiyle Türk Lirası Muhabir Adisyon Bankası adına seçildi

 

TEB Beyin Düşün ve Gençlik Buluşması ‘Bankacılığın Ötesinde’ temasıyla gerçekleşti

 

Share: