Kredi kartı borçlarında rekor artım

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Faziletli enflasyonla boğuşan ESIR’da, tüketiciler harcamalarını kesmiyor. FED’in ürem artırımlarıyla tıpkı nebze sakıt temenni, fiyatların faziletkâr olması zımnında istikraz miktarını artırmaya bitmeme ediyor. Borçlanmada yaşanan bu yükseliş bildirme haddinden fazla kredi kartlarında kendini gösteriyor.

Ayrımsız yıl öncesine nazaran mütezayit güven kartı borçlarının yükselme hızı, serencam 20 yılın en erdemli seviyesinde gerçekleşiyor. New York FED’mağara yayınladığı rapora bakarak, Amerikalılar artan şişkinlik karşısında harcamaya beklemek için milyarlarca dolar takanak alıyor. Bu borcun koskocaman aynı bölümünü oluşturan güven kartı borçları, rapora göre April ayından Haziran ayına büyüklüğünde muvazeneli şekilde yükseliyor.

Akıbet 20 yılın rekoru

The Washington Terane’tan Jaclyn Peiser’ın haberine göre, raporda, kredi kartı bakiyelerinin ikinci çeyrekte evvel çeyreğe bakarak yüzdelik 5,5 oranında artım gösterdiği belirtiliyor. Artışın miktarı ise 46 bilyon doları buluyor. Bunun yanında yeni cesaret kartı hesap sayısında birlikte artım yaşanıyor. 2021 yılının ilk çeyreğinden 2022 yılının ikinci çeyreğine büyüklüğünde olan sürede yüzdelik 13’lük artma yaşanan bakir yüreklilik kartı hesabı, 20 yıldan fazla süredir yaşanan genişlik nazik sıçrama namına kaydediliyor. FED’den yapılan açıklamada, “Amerikalılar elan çok borçlanıyor fakat kalan borçlanmanın nazik tıpkısı kısmı faziletkâr fiyatlardan kaynaklanıyor” denildi.

Amerikalılar küsurat para şişkinliği karşısında harcamaya devam etmek üzere milyarlarca dolar namus borcu alıyor.

Benzen fiyatları ve şişkinlik

Finansgundem.com‘un derlediği bilgilere göre, rakamlar, sabık hafta Iktisadi Çözümleme Bürosu eliyle yayınlanan ve Haziran ayında harcamaların yüzdelik 1,1 oranında arttığını gösteren mütemmim masraf raporuna değişik bir bakış üstelik getiriyor. Yayınlanan raporda, FED’mağara bulgularına analog şekilde, ikinci çeyrekte ülkenin bir nice durumunda galon başına 5 doları aşan benzen fiyatlarının ve Haziran ayında almanak yüzdelik 9,1 oranında küsurat enflasyonun artan borcun soğuk güçleri olduğu not ediliyor.

Eskimemiş itimat kartı hesabı sayısında rekor

FED’in raporuna göre, ikinci çeyrekte eskimemiş itimat kartı hesaplarındaki çoğalma 233 milyonu buluyor. Bu rakam 2008 yılından bu yana tanıdık sunma efdal seviyeye denk geliyor. FED araştırmacıları, kredi kartı borcu üzere inat oranlarının hala görece düşük olduğunu kaydediyor. Temerrüt oranlarında belli belirsiz tıpkı artım yaşansa birlikte oranların hala pandemi öncesi rakamların altında olduğu belirtiliyor. Bütün ödenmemiş güven kartı borcu ise güzeşte yılın bir dönemine göre 100 bilyon dolarlık aynı artışla ikinci çeyrekte 890 milyar doları buluyor.

Raporda, hanehalkı borcunun ikinci çeyrekte evvel çeyreğe göre yüzdelik 2’lik bire bir artım kaydettiği belirtiliyor. Bu cesamet 312 bilyon dolara kıymet geliyor. Raporda mecmu cesaret kartı bakiyelerinin ise pandemi öncesi döneme göre 2 trilyon dolar daha faziletkâr olduğu perese ediliyor.

Kalan yüreklilik kartı borçları, KÖLE’li tüketicilerin enflasyona kadem esassız mücadelesini yansıtıyor.

Tüketiciler enflasyona ayak uydurmaya çalışıyor

Artan kredi kartı borcu, BENDE’li tüketicilerin enflasyona bukanak tıraşçı mücadelesini yansıtıyor. Yiyecek, benzin ve özge esas ihtiyaçlardaki faziletkâr fiyatlar, Amerikalıların harcama alışkanlıklarını değişmesine posta açıyor. Amerikalıların daha çok karı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla giysi ve uygulayım bilimi reyonlarına dayanabilen uğramadıkları gözleniyor.

Walmart ve Target gibi perişan devlerinin nema tahminlerini düşürmesi dahi bu durumun gerçekliğini kanıtlıyor. Elektronik yük düzensiz zinciri Best Buy CEO’s Corie Barry üstelik, yüksek enflasyonun ESIR’li tüketicilerin harcama alışkanlıklarını değiştirdiğini söylüyor. Tüketicilerin harcamalarında henüz bilinçli davrandıklarını tamlayan Barry, elektronik ürünlere olan talebin düşmesinin dahi bunun bire bir sonucu olduğunu anlatım ediyor.

Yüreklilik kartı borcundan kanuni takibe alınan sevimli sayısı arttı

 

Kullanılmamış Zelanda’bile yüreklilik kartı harcamalarında artım

 

Çin cesaret kartında kuralları sıkılaştırdı

 

Fitch’ten besin enflasyonunda 2023 tahmini

 

Para Şişkinliği gök bilimsel seviyelere yükselecek

 

ÇAKER Hazinesi üçüncü çeyreğe ilişik borçlanma tahminini yükseltti

 

Share: