Şark Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Feridun Fazıl Özsoy baştan seçildi

Şarki Rum Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Başkanlığına kâin başbuğ Feridun Fazıl Özsoy baştan seçildi.

DAGC Cılız Umumi Kurulu, toplum örgütü merkezinde gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Talat Uzunyaylalı, meclis heyetine ise Nihat Kılıçoğulları ve Müştehi Akpunar getirildiği çarpık çurpuk umumi kurulda, mevcut başkan Özsoy, başkanlığa bir tane namzet oldu.

Toplantıda umumi heyet neşelilik raporunu başbuğ Özsoy okurken, hesap ve bilançoları İrfan Tarakçıoğlu, denetim kurulu raporunu ise Eysan Kişmiri okudu.

Yönetim ve denetleme kurullarının oybirliği ile aklama edilmesinin arkası sıra tıpkı müzakere eden Özsoy, üyelere teşekkürname ederek, gazetecilerin daha donanımlı şekilde fariza yapmalarına katkıda bulunmak amacıyla eski dönemde yapılan dron ve ustalık kursu gibi aktivitelerin önemine değindi.

Gazeteci çığır örgütü olmanın yanında bir sivil toplum kuruluşu namına DAGC’in Erzurum, bölge ve ülkeye alın sorumluluklarını de yerine getirdiğini belirten Özsoy, eskimemiş dönemde birlikte üyelerle gelişigüzel alelhusus terbiye konusunda kullanılmamış icraat yapacaklarını kaydetti.

Konuşmaların peşi sıra geçilen seçimde yegâne aday Feridun Fazıl Özsoy başkanlığındaki yönetim, oybirliği ile baştan seçildi.

Share: