Muş’ta çocuklarını yıldırı örgütünden örtbas etmek talip ocak sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu yilbik partinin devlet başkanlığı uğrunda eylem özne 37 aileye, benzeri ev henüz katıldı.

Çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren Muşlu aileler, değme hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi devam ettirdi.

Oğlu, bu yıl Fransa’birlikte kandırılarak dağa götürülen Selahattin Bingöl de ailelere destek vererek eyleme katıldı.

HDP devlet binası uğrunda bire bir araya gelen aileler, “Umum düşmanı parti”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Artık yeter yakamızdan fikir” ve “Kâfi daha çok evlatlarımızı bırakın” bağlanmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen anne ve babalar, HDP’ye tepki gösterdi, çocuklarına teslim olmaları amacıyla çağrıda bulundu.

Baba Mehmet Zeki Budak, gazetecilere, yıldırı örgütü PKK marifetiyle kandırılarak dağa götürülen oğlu Yusuf Budak’a birleşmek için eyleme katıldığını söyledi.

Oğlunun 21 Ilkgüz 2014’dahi kaçırıldığını, o günden bu yana yolunu gözlediğini anlatan Budak, şöyle konuştu:

“Oğluma çağrıda bulunuyorum, nerede olursan ol evine ve memleketine gel. O dinsizlere hizmetkârlık yapma. Sizi maşa adına kullanılıyorlar. Bir an önce evinize dönün, yanınızdaki arkadaşlarınızı da getirin. O posta akıllıca benzeri kez değil. Yolumuz memleketimiz, vatanımız, bayrağımız ve şerefimizdir. Annenle yolunu gözlüyoruz. Seni iptila ediyoruz. Sabahları ‘acep Yusuf geldi mi evet dahi tıpkısı yıldırıcı tembel ağıl getirildiğinde acaba oğlum mu?’ diyorum. Oğlum yeter imdi dayanamıyorum. Ayrımsız zaman önce evine gel.”

Annelerden Gülbahar Teker ise dağda ayrımsız can bile kalmayıncaya kadar eyleme devam edeceğini belirterek, “Intizar olsun PKK ve HDP’ye. Çocuklarımız mağaralarda ölmesin. PKK ve HDP’yi istemiyoruz. Bize çocuklarımızı versinler. Korkmuyorum, devletimiz arkamızda. Tanrı devletimize ve polislerimize tefessüh vermesin.” dedi.

Geçen hafta İran’da güvenlik güçlerine tasdik olan 20 yaşındaki oğluna kavuşmanın mutluluğunu dinamik ve ailelerin eylemine bindi veren Şemsettin Bingöl dahi “8 kamer önce Fransa’dahi yıldırı örgütüne katılan oğlum, geçen hafta İran’birlikte doğrulama oldu. Devletimize ve polisimize teşekkür ediyorum. Herkesin çocuğu gelsin ve onlar da sevinsinler. Benim çocuğum geldi, mutluyum.” ifadelerini kullandı.Share: