Muş’ta velet nöbeti tutan ailelerin sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan çocuk nöbetindeki annelerin sayısı 72’nci haftada 38’e yükseldi.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları günü umutla muntazır anneler, eylemlerine devam ediyor. Parti binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına ferasetsiz dönmeleri üzere çağrıda bulunan anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Bundan Sonra yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Imdi kâfi, yakamızdan düşünüm” mukayyet dövizler açtı. Evlatlarına teslim olmaları çağrısında bulunan 37 aileye, tıpkı karı daha katıldı. Temas güzeşte dönem sayıları artarak gösterişli kazanan ailelerin azimli bekleyişleri sürüyor.

Tıpkı sülale daha evladına kavuştu

8 ay evvel oğlu Fransa’dan kandırılarak dağa götürülen ata Şemsettin Bingöl, zaman eyleme yıpranmamış katılan tıpkı aileyle döl nöbetine destek verdi. İkna çalışmaları sonucu bire bir hafta ilk evladına munsap baba Şemsettin Bingöl, dağdaki teröristlere konfirmasyon olmaları çağrısında bulundu.

“Muş polisine ve devletimize teşekkür ederim”

8 kamer geçmiş kandırılarak dağa götürülen oğlu Suat Bingöl’ün kandırma çalışmaları neticesinde devlete teslim olduğunu ve zaman üstelik 38 aileye bindi üzere eyleme katıldığını tabir eden Şemsettin Bingöl, “Zaman buraya 38 aileye arkalamak amacıyla geldim. Oğlumu Fransa’da kandırıp dağa götürmüşler. Oğlum, 8 kamer önce örgüte munzam ve benzeri haftadır tasdik oldu. Muş polisine ve devletimize teşekkürname ederim. Elkızı teyit olun. Annelerinize eyvah, anneleriniz çokça zahmet çekiyor. Köle çok sıkıntı çektim. Aileleriniz sıkıntı çekmesin daha çok” dedi.

“8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum”

Oğlu Yusuf Budak için eyleme bitmeme ettiğini rapor eden cet Mehmet Anlaklı Budak bile, “Oğlumu, HDP kandırıp dağa götürdü. 8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum. Buradan oğluma çağrıda bulunuyorum. Oğlum Yusuf, temas nerede olursan ol gel memleketine, evine, o dinsizlere, kansızlara uşaklık etme. Onların hepsi Amerika piyonudur, Amerika için çalışıyorlar. Sizi aygıt kendisine kullanıyorlar. Size yazık. Bir dakika ilk evinize dönün. Yanınızdaki arkadaşları birlikte getirin. Zira o kere kez değil. Ana yolumuz memleketimizdir, vatanımızdır, bayrağımızdır, kişi şerefimizdir. Ben bile, annen bile senin yolunu bekliyoruz. İkimiz bile hastayız. Seni her çağ merak ediyoruz. Sabah kalkıyorum diyorum acaba Yusuf geldi mi? Televizyonda birinin ahiret yolculuğu haberini aldığım antlaşma diyorum acaba oğlum mudur? Oğlum yeter çıktı dayanamıyorum. Bir an evvel evine gel” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımız in içerisinde ölmesin”

HDP uğrunda 2 yıla yakındır eylem yaptığını anlatan anne Gülbahar Tekerlek ise ” Diyarbakır’dahi dahi eyleme katıldım. Benzeri hayat dağda kalsa bile tekrar eyleme bitmeme edeceğim. Oğlum doğrulama olsa dahi yeniden gösteri katılacağım. Ilenme olsun PKK’ya, HDP’ye. Çocuklarımızı bıraksınlar. Çocuklarımız in içerisinde ölmesin. HDP ve PKK’yı istemiyoruz. Yeter. HDP, PKK bizden ne istiyor? Ihtişam bizim arkamızda. Allah, devletimize, polisimize arıza vermesin” diye niteleyerek konuştu. – MUŞShare: