Meteoroloji uyardı: Sağlam yağış 4 dönem etkin olacak

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak; Yıldız, çöz ve maşrık kesimlerinin modüler saha vadi haddinden fazla bulutlanmış, Karadeniz, İç Anadolu’nun maşrık akarsu, Şarki Akdeniz’in doğusu, Şark Anadolu’nun yıldız ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ölçülü ve maşrık Toroslar mevkiinin yerli kalkmak üzere sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı, değişik yerlerin beş altı bulutlu ve sarih geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Itidalli ve Karadeniz havza geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel kendisine akva olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök curcunalı bora yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Orta ve Karadeniz toprak geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel adına akva olması beklendiğinden yaşanabilecek ters şartlara alın (patadak dominant, evcil su baskını, sebep, yağmur çabucak akva rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şark Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un cenup kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve vadi kayran kısa kesiksiz fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın (Ongun ve fidan devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar vb) titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun düzlük meydan modüler bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerli atılmak için bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlanmış

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

EGE

Az bulutlu ve kilitsiz küreksiz geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve celi

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve yıldızlı

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile mutedil ve şarki Toroslar mevkiinin domestik başlamak amacıyla bora ve asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba domestik tutmak amacıyla boğanak ve gök patırtılı bora yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve kilitsiz küreksiz, bağırsak kesimleri modüler bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba domestik görünmek için bora ve gök gürültülü boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve birkaç bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve örtüsüz, anbean modüler bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun yerli oluşmak amacıyla bora ve asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra kuzey ve doğu çevreleri evcil oluşmak için bora ve gök ses boğanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonra yerel koyulmak üzere bora ve asuman ses boğanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve berrak, anbean modüler bulutlanmış

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan cenup çevreleri yerel girmek amacıyla sağanak ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı düz meydan çok bulutlanmış, bölge genelinin yerel kalkmak üzere aralıklı sağanak ve düzlük saha gök gürültülü bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusunda domestik namına kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan domestik koyulmak üzere boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerli girmek amacıyla sağanak ve gök ses bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çokça bulutlanmış, evcil koyulmak üzere boğanak ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerel tutmak amacıyla sağanak ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda vadi vadi sağlam olması bekleniyor.

ORTA ve MAŞRIK KARADENİZ

Parçalı düz vadi haddinden fazla bulutlu, kesim genelinin yerel başlamak için aralıklı boğanak ve düzlük düzlük gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve çokça bulutlu, yerli tevessül etmek amacıyla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerli kendisine akva doğmak üzere fasılalı sağanak ve gök gürültülü bora yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları yerel olarak akva tutmak için espaslı boğanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba evcil namına akva kalkmak amacıyla aralıklı sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı yer vadi çok bulutlanmış, kuzeyi ile tedricen batısının domestik görünmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil olarak akva olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve kimi zaman bodur mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği oranlama ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve yer yer haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinden sonra yerli kalkmak üzere boğanak ve asuman ses bora yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve düz düzlük haddinden fazla bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerli girmek amacıyla sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve zaman zaman gelişmemiş kesiksiz fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği hesap ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu ve bariz tedricen modüler bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan domestik kalkmak için bora ve gök ses bora yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlu ve kategorik derece derece modüler bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve bulutsuz gittikçe parçalı bulutlu

Share: