Martir çocuklarına lunapark sürprizi

Kahramanmaraş’ta şehit çocukları lunaparkta gönüllerince eğlendi.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi tarafından düzenlenen ve Alpedo – Kervan Lezzetler Grubu’nun desteklediği etkinlikte martir torunlar lunaparka götürüldü. Burada herhangi bir çocuğa 250 lira değerinde baziçe kartı armağan edildi. Oyun kartını düzlük çocuklar, lunaparktaki türlü baziçe gruplarında gönüllerince eğlendi. Martir annelerinin da eşlik ettiği etkinlik böylece çocuklara dondurma ikram edildi.

Alpedo – Kervan Lezzetler Grubu Umumi Heyet Başkanı Sami Kervancıoğlu, şehit ailelerinin seçme zaman yanlarında olduklarını belirterek, geçirdiği çor sürecinde martir çocukları ve ailelerinin duaları ile baştan ayağa kalktığını tabir etti.

Kervancıoğlu, “Şehitlerimizin aileleri ve çocukları ile lunaparkta buluştuk. Tam şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Bu çocuklarımız bizlere güç ve onlara ehil çıkmak amacıyla rastgele zaman var gücümüz ile beraber olmaya devam edeceğim” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Bölüm Başkanı Yunus Karaman ise “Bu toprakları bize yurt eden canlarını bize feda eden şehit çocuklarımız bile hepimize emanet. Bu emanetlere Sami Kervancıoğlu bütün ehil imdi teşekkürname ederiz” diye niteleyerek konuştu.

Martir Nurettin Ademoğlu’nun eşi Feride Ademoğlu ise “Sami dedemize çokça teşekkürname ederiz. Çocuklarımızı benzeri araya getirdi ve çocuklarımız dahi çok mutlu” dedi. – KAHRAMANMARAŞShare: