Büyükşehir’den bakir ayrımsız araba parkı hamlesi henüz

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 15. Çevirici Filosu üzere harekete geçti. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mercedes Benz Türk A.Ş. ile tıpkısı araya gelerek 15. Komütatör Filosu için 27 kamyonun çekicilik sözleşmesini imzaladı.

Komutan Mehmet Kerte, konuyla ait yaptığı açıklamada, “15. Çevirici Filomuz için lüzumlu çalışmalara başladık. Bu çerçevede 27 kamyonun sözleşmesini imzaladık. Yılsonunda eskimemiş filomuzu de kamuoyuna tanıtacağız” dedi. Araba parkının önemine aksan yapan Merhale, “Göreve geldiğimiz günden bu yana tahminî bin eskimemiş aracı Belediyemizin filosuna karışma ettik. Bugün gelinen noktada metropol şehirler beyninde en kıpırdak ve sunu geniş makine parkına sahibiz” kaydını düştü.

Toplu erişim konusuna da dikkati calip Başbuğ Kerte, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eski günlerde 10 kullanılmamış otobüsü Büyükşehir’in filosuna dahil etmiştik. Bu öğün de 20 otobüs siparişi henüz verdik. Bununla bu arada 27 kamyonun üstelik sözleşmesini imzaladık. Halkımızın toplu taşımada geçim ve refahı için elimizden geleni yapmaktayız. Icap emin ve konforlu ayrımsız şişko muvasala için gerekse birlikte gündeş belediyecilik hizmetlerimiz amacıyla araba parkımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz.” – ERZURUM

Share: