Malatya’da 2023-2026 dönemi mühim traksiyon

Malatya Tecim ve Sanayi Odası (MTSO) 2023-2026 Dönemi Önemli Tasrif Çalıştayı düzenlendi.

MTSO’da planlı çalıştaya, MTSO Akreditasyon İzleme Komitesi üyeleri MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Basri İlhan ve Meclis Üyesi Erol Erdal ile amme kurumlarının ve Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri katıldı.

“Üyelerimizi yarınlara hazırlamalıyız”

Çalıştayın küşat konuşmasını MTSO Umumi Heyet Üyesi Basri İlhan yaptı. Ciddi Traksiyon tedbir sürecinde paydaşların fikirlerini önemsediklerini ifade eden İlhan, “Esnafın, tüccarın ve sanayicinin temsilcisi olan Malatya Ticaret ve Endüstri Odası, bugün 10 bini güzeşte uzuv sayısıyla ilimizin yer şişman Sivil Cemiyet Kuruluşu konumundadır. Omuzlarımızda olan temsiliyet yükünün farkındayız ve bu nedenle attığımız seçkin adımı yaşayan bire bir şekilde kovmak için hız gösteriyoruz. Gelişen uygulayım bilimi, global ısınma, yeşil tahavvül, pendemiyle birlikte oluşan bakir ticaret modeli dünyayı baştan şekillendiriyor. Üretim şekilleri, pazarlama yöntemleri, rakiplik kuralları yeniden yazılıyor. Yani anlayacağınız, hayatın temas alanında nazik benzeri değişim ve transformasyon yaşanıyor. İşte bu nedenle önümüze balaban hedefler koymalı, önemli planımızı buna göre yapmalı, üyelerimizi yarınlara hazırlamalıyız. Malatya Ticaret ve Endüstri Odası adına, şehrimiz ekonomisinin değiş ve dönüşümünü sağlayacak projelerimizle ülkemize ve şehrimize mülhak ayar oluşturmaya devam edeceğiz. Seçme zaman kullanılmamış vizyonların, eskimemiş anlayışların ve yeni ufukların öncülüğünü fail Odamız, önümüzdeki yıl Cumhuriyetimizle birlikte 100. Yaşını kutlayacak. Cumhuriyetimizin 100. yılında muhteşem tarihimizden aldığımız güçle, hiç kaybetmediğimiz inancımızla ve tükenmeyen azmimizle Malatya’mızın yarınlarına hazırlanıyoruz. O nedenle 2023-2026 Dönemi Önemli Planımız cesim. Böylesine oylumlu aynı süreçte siz paydaşlarımızın fikirleri, önerileri ve katkıları bizler üzere çok bulunmaz. Üyelerimizin gelişim hacimlerinin büyümesi, şehrimiz ekonomisinin gelişmesi ve Hane bakım standartlımızın artması üzere Ciddi Planımızın tedarik sürecinde sunacağınız rastgele çeşit ulama amacıyla şimdiden teşekkürname ediyorum. Önemli Planımızın hazırlanmasında emeği geçecek olan Odamız personellerine, divan üyelerimize, hile kurulumuza ve siz değerli paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İlhan’ın konuşmasının ardından çalıştaya geçildi. MTSO Akademik Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Cahit Çukacı moderatörlüğünde düzenlenen çalıştayda katılımcıların fikirleri makbuz. Az Çok interaktif ayrımsız şekilde geçen çalıştayda ortaya sâdır sonuçlar ışığında MTSO 2023-2026 Dönemi Önemli Planı hazırlanarak uygulamaya konulacak. – MALATYA

Share: