Diyarbakır haberi | Diyarbakır’daki döl nöbetine 5 ocak henüz katıldı

DİYARBAKIR’bile, yıldırı örgütü PKK vasıtasıyla kaçırılan çocukları üzere HDP binası uğrunda uşak nöbeti tutan aile sayısı, Kayseri’den 1, Kırklareli’den 1 ve Muş’tan üstelik 3 ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Ilkgüz 2019’bile Diyarbakır HDP İl Başkanlığı uğrunda genç erkek nöbetine başladı. 1116 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 38 ocak, çocuklarına kavuştu. Ev sayısı; 2017’de 20 yaşındayken Kayseri’de kaçırılan Baharat amacıyla gelen annesi Fatma ve babası Yusuf Karakuş, 2015’te Muş’ta 16 yaşındayken kaçırılan Osman için gelen annesi Naciye Sönmezyıldız, 2016’da Muş’ta 38 yaşındayken kaçırılan Ersin üzere gelen babası Aleettin Koçhan, 2022’de 19 yaşındayken Muş’tan Fransa’ya çalışmaya revan ve bire bir elan bili alınamayan Fakirlik için gelen annesi Besine ve babası Yılmaz Arzu ile 2015’te Kırklareli’nde 13 yaşındayken kaçırılan Servet için mevrut babası Şakir Aslan ile 309 oldu. Nöbetteki aileler marifetiyle karşılanan aileler, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla çatı önüne yürüdü.

‘ÇOCUĞUMU HDP GÖTÜRDÜ, HDP GETİRSİN’Yılmayan Umu, çocuğunun HDP tarafından Fransa’ya götürüldüğünü söyleyerek, “Çocuğumuz gelene büyüklüğünde ayrımsız hamle atmayacağız. Fransa’dahi çalışıyordu. Kandırıp onu götürdüler. Yavru dahi cahildi, bilmiyordu. Onu götüren HDP’dir. Fakirlik, oğlum; çık, gel, haşyet. Celal yanımızdadır, korkacak tıpkı madde namevcut. Nerede olursan ol bana ayrımsız telefon haris. Ego seni devletimizle alırım. Benim çocuğum gelsin. HDP götürdü benim çocuğumu, HDP getirsin” diye niteleyerek konuştu.Oğlu Ersin amacıyla mevrut Aleettin Koçhan ise “Oğlumu Bursa’dan kandırıp götürdüler. Getirdiler bu binaya, HDP tarafından PKK’ya örgen yapıldı. Oğlum, 6 yıldır seni bekliyorum. Ululuk babanın evladına kucağını açtığı kabilinden kucağını açıyor. Dön, gel çıktı. Sen gelene büyüklüğünde ego bu kapıda oturacağım” dedi.

Share: