Kimsenin canlandırma koyamadığı hastayı amansız hastalık olmaktan kurtardı

Kimsenin canlandırma koyamadığı hastayı amansız hastalık olmaktan kurtardı

BURSA Sindirim Bilimi Uzmanı Dr. Sami Evirgen, kısaca 4 yıldır gezmediği hastane kalmayan hastasını kanser olmaktan kurtardı.

Bursa’üstelik gitmediği şifahane, uygulamadığı otama yöntemi kalmayan Aylin Yılmaz, çareyi tavsiye üstüne gittiği Özel Yaşam Hastanesi’nde buldu. Yapılan araştırmalar, incelenen MR’lar sonucu Sindirim Bilimi Uzmanı Dr. Sami Evirgen eliyle pankreasın kuyruk kesimindeki kistik tümör tespit edilen Vazıh, kansere girmek için olan lezyonu operasyonla alınarak sağlığına kavuştu.

Yaptığı liyakatli ameliyat sonrası Aylin Yılmayan ve Emine Turhan ile bire bir araya gelen Uzman Dr. Sami Evirgen, “Aylin karı’ın 3 yıllık bire bir hikayesi var. Bir Nice sağlık kuruluşuna tedavi amacıyla gitmiş, ancak tıpkısı sonuca varamamış. Kendisinden MR’larını istedik. Pankreasın kuyruk kesiminde gözden kaçan kâh lezyonları gördük. Kansere dönüşmesi efdal olan bir kesimi üstelik belirleme edilerek ameliyatla makbuz. Bu kistten üstelik kurtulmuş oldu” dedi. Aylin hanımın şikayetlerini dinledikten sonra MR incelemelerini da değerlendiren Evirgen, “Kronik pankreatit hastasıyla yüz yüze olduğumuzu gördük. Hem diyetini, hem dahi çare tedavilerini düzenledikten sonra kolaylıkla sunturlu sonuçlar aldık. Ağrıları münhal bir şekilde azaldı. Diyetine özen ettiği sürece, pir aynı avlu onu birlikte bekliyor” şeklinde konuştu. Süreğen pankreatit hastası olduğunu Dr. Evirgen sayesinde öğrendiğini tamlayan Turhan, “Bir süredir otama görüyorum. Elan ilk gittiğim hastanelerde akıbet alamadım. Eve gönderildikten 4 dönme sonra kötüleşmeye başlıyordum. Esasen hastaneye yatıyordum. rastgele canlandırma konulamadı. Yaptığım araştırmalar sonucu buraya geldim. Şuan sağlığım yerimde. Seçme ne aynı atağım ve ağrım yok” dedi.

Yaklaşık 4 yıldır pankreatit rahatsızlığı çektiğini belirten Yılmaz ise, “Sonsuz rahatsızlanıyordum. Gittiğim değişik hastanelerde canlandırma konulamadı. Değerlerim arada bir çokça bağan bazen ise çok efdal çıkıyordu. Emine eş sayesinde bu hastaneye geldim. 4 yıl önceki MR’larıma varıncaya büyüklüğünde hepsi bir tane bir tane incelendi. Ayrıksı doktorların bulamadığı rahatsızlığımı Dr. Sami Bey fark etti. Teşhisi koyduktan sonraları bile tedaviye başladık. Kansere çevirebilecek lezyon olduğu amacıyla ivedili ameliyata alındım. Demin haddinden fazla şükür haddinden fazla iyiyim” diye konuştu.

Share: