Kılıçdaroğlu, sosyal bölük projesinde Reisicumhur Erdoğan’a bindi verdi: Amacını biliyorum ama bu işin başarılı olmasını istiyorum

Milyonların merakla beklediği Cumhuriyet tarihinin yeryüzü büyük sosyal göz projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Reisicumhur Erdoğan’ın detaylarını paylaştığı projeyle ait 14 Eylül’bile başlayan başvurularda adeta patlama yaşandı. Erdoğan, “Talimatı verdim, sene sonuna varmadan, hangi şehirde hangi kadar yapıyoruz, ona göre tıpkı taraftan temelleri atıp inşaatlara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞVURANLARIN SAYISI 2 MİLYONU GEÇTİ

“İlk Evim İlk İş Yerim” içtimai göz projesi amacıyla başvuranların sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu. 31 Ekim’e kadar sürecek olan başvurular; “Martir Aileleri, Yıldırı, Harp ve Fariza Malulleri”, “Sunu beş altı yüzdelik 40 mânialı vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 gözyaşı arasındaki çoluk çocuk” ve “Sair kamera adayları” gayrimümkün amacıyla 5 kategoride akseptans edilecek.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise sosyal ev projesiyle ilişkin içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı yıpranmamış paylaşımda “Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz birçok ildeki ihaleleri tağyir oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben bile biliyoruz bu içtimai basamak projesiyle amacını Erdoğan. Amma ego bu işin kudretli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle ayrımsız projeye ihtiyacı var, siyasiler kendisine, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Esasen ediyorum, kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir kepazelik elan yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY EKSIKSIZLIK PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SORUN DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen esasen git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye cebin çıktı’ haberi yaptır, sav değil. Kâfi kim bu hareket olsun” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN 3 DOLAŞMA ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARI

Geçtiğimiz günlerde dahi sosyal basamak projesine ilişkin toplumsal medya hesabından açıklama fail Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Ev meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş ayrımsız proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum intihap öncesi mal almak üzere yapıyorsun bunu. Ben içtimai devletin savunucusu adına sosyal konutların yaygınlaşmasını canı içten istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi amacıyla hazineden dirimlik güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, esas zavallı fukaranın konutu için güvence ver. Vermezsen, sen birlikte biliyorsun kim bu proje bitmeyecek. Vakıa alışkınsın sen gereksiz toprağa görünüşte beton harcı dökmeye…

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Ego dahi buradan üstenme ediyorum, tığ iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje tıpkı Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları kimsesiz fukaradan, intihap sürecini finanse vücut. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be insan!”Share: