Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Sosyal Bölük Projesi’ Çağrısı: “Esasen Ediyorum; Hazine Garantisi Ver. Destekleyeceğiz”

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kullanılmamış toplumsal bölük projesine ilişkin, “Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve elan bir nice ildeki ihaleleri nakız oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen bile ben dahi biliyoruz bu toplumsal bölük projesiyle amacını Erdoğan. Amma ego, bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza ayrımsız projeye ihtiyacı var… Tekrar ediyorum; Kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz” dedi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı bakir içtimai konut projesine ilişkin izah yaptı. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında yaptığı ve Reisicumhur Erdoğan’a seslendiği paylaşımda şunları kaydetti:

“Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen da ego de biliyoruz bu toplumsal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ego, bu işin muvaffakiyetli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle ayrımsız projeye ihtiyacı var. Siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Gine ediyorum; Kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bire Bir kepazelik daha yaşansın istemiyoruz. Ha sen tekrar git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, dava değil. Kâfi ki bu iş olsun.”

Share: