MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Komutan Yardımcısı Sadir Durmaz, “MHP ve Cumhur İttifakı 6 artı 1 oluşumuna alın devleti ve milleti için çalışmaya devam edecek. Geleceğin şef ülkesi Türkiye’ye akıllıca giden yolda önce 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.” dedi.

Durmaz, Niğde’birlikte İl Ekin Merkezi’nde partisinin organ katılma programında yaptığı konuşmada, üzerinde yaşadıkları coğrafyanın cılız benzeri yerey parçası değil, gelişigüzel karışı martir kanlarıyla yıvışık kutsal vatan toprağı olduğunu söyledi.

Vatanın bekasından, devletin birliğinden, milletin dirliğinden daha makro tıpkısı laf olmadığını belirten Durmaz, “Milletimiz ariftir, herkesin duasını da fikrini dahi zikrini dahi bilir. Ferasetiyle olanı biteni de görmektedir. PKK terör örgütünün siyasal şubesi HDP’ye bakanlık verenlerin, bir anda seçme periyot FETÖ’cülere af çıkarmaktan bahsedenlerin, terörist Demirtaş’la kahvaltı planı yapanların, İzmir’in değil da Atina’nın belediye reisi kadar mütekellim ölçü fukarasına yegâne bahis edemeyenlerin, Türk milletine tek taahhütleri 7 partili ayrımsız ortak yönetim olanların bu ülkeye yapabilecekleri hiçbir madde yoktur.” ifadelerini kullandı.

Durmaz, Halk İttifakı yerine devletin ve milletin milli ve manevi değerlerinin karşısında kim varsa onların her zaman karşısında olacaklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“MHP’nin milli duruşundan çor duyanları erinçsiz etmeye artık de devam edeceğiz. Ülkemiz üstünde hesap yapanların, alacak operasyonlarıyla milli iradeyi maksat alanları, parayı verenin düdüğünü arakçı güya anketçilerini zaman burada olduğu kadar tayf kırıklığına uğratmaya bitmeme edeceğiz. Bizim anketimiz sıktığımız ahali, baktığımız gözdür. Bizim anketimiz Niğde’dir, mekân belediyelerimizdir. Sahtekar anketçiler gelsinler üstelik iki gündür gittiğimiz yerlerde vatandaşın Milliyetsever Debi Partisine olan sargı ve alakasını görsünler. Cumhuriyetin 100. sene dönümü olan ve bizce 100 yılın seçimi mahiyetindeki 2023 seçimleri Türkiye’nin kader ve karar yılı ayrımsız zamanda tarihsel kavşağıdır. Bu bilinç ve kavrayışta politik faaliyetlerimizi yoğunlaştırıp bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz. MHP ve Halk İttifakı 6 zait 1 oluşumuna alın devleti ve milleti amacıyla çalışmaya bitmeme edecek. Geleceğin önder ülkesi Türkiye’ye doğru giden yolda ilk 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.”

MHP İl Başkanı Cumali İnce ise Halk İttifakı’nın siyasi partilerin bayağı benzeri seçim anlaşması şeklinde tanımlanmayacak kadar derin, anlamlı ve kıvrak tıpkısı uyuşma olduğuna dikkati çekti.

Konuşmaların arkası sıra partiye serencam ayrımsız ayda uzuv yapılan 495 kişiyi temsilen 21 üyeye rozet takıldı.

Share: