Karaman’dan güdük güdük

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun başkanlığında muhtarlar toplantısı yapıldı.

Akkoyun, Il toplantı salonundaki toplantıda, İl Özel İdaresi ekipleri yoluyla asfalt kaplama çalışmalarının yoğunlukla sürdürüldüğünü, köylerde bolluk düzeyinin artırılması maksadıyla bu kabil çalışmaların atiklik kesmeden bitmeme edeceğini söyledi.

Köylerde ihtiyaç sahibi vatandaşların tespiti ve lazım sosyal desteğin sağlanması üzerine muhtarların önemine dikkat çekici Akkoyun, “Muhtarlar devletimizin köylerdeki temsilcileridir. Muhtarlar gören gözümüz, duyan kulağımızdır. Bizler, sizlerin tarafından görüyoruz, duyuyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmamızda sizlerin desteği büyük önem bildirme etmektedir.” ifadesini kullandı.

Yaz Kur’an Kursları kapanış töreni yapıldı

Karaman İl Müftülüğünce yaz Kur’an Kursları kapanış ve bergüzar programı düzenlendi.

Güzelevler Camisi’nde planlı programda mütekellim İl Müftüsü Faruk Gürbüz, yaz Kur’an Kurslarının çokça evire çevire ve mübarek geçtiğini aktardı.

Hayırlı ayrımsız sulp yetiştirmenin gayreti süresince olduklarını vurgulayan Gürbüz, şunları kaydetti:

“Cami ve Kur’an Kurslarında 463 öğretici vasıtasıyla çocuk ve gençlerden oluşan 7 bin 750 öğrenciye, Kur’an-ı Semih, İslam’ın ana inanç esasları, ibadetleri ve Hazreti Muhammed’in hayatının öğretildiği terbiye süresince öğrenciler futbol, yüzme kadar etkinliklerle aldatıcı ilk kânun geçirdiler. Ki Kur’an-ı okursa, okuduğunu anlarsa, dünyası da ahiretti da cennet tamam. Namına, ailesine, ülkesine, milletine, dinine, diyanetine alımlı çalımlı aynı evlat beslemek hepimizin vazifesidir. Onu amacıyla bu öğrencileri camilerde topladık.”

Yaz Kur’an Kurslarındaki öğrencilerin Kur’an-ı Eli Açık tilaveti, ilahiler ve koşuk dinletisinin ardında yapılan duayla izlence sona erdi.

Bağımlılıkla Savaş İl Eş Güdüm Yerleşmiş Toplantısı Gerçekleştirildi

Karaman’bile 2022 yılı 3. Bağımlılıkla Savaş İl Koordinasyon Oturmuş Toplantısı, Ilbay Tuncay Akkoyun’un başkanlığında yapıldı.

Akkoyun, Tarım ve Rustik Kalkınmayı Terviç Kurumu (TKDK) toplantı salonunda planlı programda, bağımlılığı köstek olmak maksadıyla sunulan eğitimlerde kamu kurumlarının ve STK’ların işbirliği içerisinde olmasını gerektiğini söyledi.

Bağımlılıkla yegâne başına savaş etmenin tahakküm olduğunu aktaran Akkoyun, şunları kaydetti:

“Bu nedenle mecmu amme kurumlarımız ve sivil topluluk kuruluşlarımız işbirliği süresince olmalıdır. İl Milli Yetişek Müdürlüğümüz konuyla ilişkin eğitimler vererek, Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz sahada vatandaşlarımızla ayrımsız arada bulunarak aynı zamanda vatandaşlarımızdan bindi alarak bağımlılıkla savaşım edilmelidir. Tabiiyet elden bir gruba has iş olmayıp toplumun genelini ilgilendirmektedir.”

Share: