Ilbay Tuncay Akkoyun: “Bizim anne hedefimiz bağımlılık ihtimalini ortadan yutmak”

Karaman’da 2022 yılı 3. Bağımlılıkla Uğraş İl Eş Güdüm Müesses Toplantısı Ilbay Tuncay Akkoyun’un katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Keyif Müdürlüğü aracılığıyla, bire bir esbak toplantıda alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmaların değerlendirildiği sunumla başlayan toplantı, İl Milli Terbiye Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü aracılığıyla bağımlılıkla uğraş hususunda planlı çalışmaları konu alan sunumlar ile devam etti.

“Bizim asıl hedefimiz tabiiyet ihtimalini ortadan kazanmak”

Bağımlılıkla mücadele konularının ve hal önerilerinin görüşüldüğü toplantıda yapılan icraat ve alınan önlemlerin amacına değinen Ilbay Tuncay Akkoyun, “Bizim ana hedefimiz tabiiyet ve devamında gelişen bağımlılık suçlarına maruz kalma ihtimalini ortadan kaldırmaktır” dedi. Akkoyun, bağımlılığı köstek olmak için verilen eğitimlerde amme kurumlarının ve STK’ların işbirliği içerisinde olması gerektiğini belirterek, “Bağımlılıkla bir tane başına dövüşmek zordur. Bu nedenle parçalanmamış amme kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız işbirliği içerisinde olmalıdır. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz konuyla ilişkin eğitimler vererek, Familya ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz sahada vatandaşlarımızla ayrımsız arada bulunarak ayrımsız zamanda vatandaşlarımızdan destek alarak bağımlılıkla mücadele edilmelidir. Tabiiyet vakit kaybetmeden tıpkısı gruba has problem olmayıp toplumun genelini ilgilendirmektedir. Sahiden toplumun cüzi benzeri kesiminde ortaya sâdır bağımlılık muattal toplumun başka kesimlerini de damarlı etkilemekte, toplumu yıldırma etmektedir. Bu itibarla bağımlılığı içtimai bire bir zılgıt namına değerlendirmeli ve bağımlılıkla savaşım hususunda hepimiz konusunda düşen görevleri yerine getirmeliyiz” diye niteleyerek konuştu.

Daha bilahare Vali Tuncay Akkoyun, bağımlılıkla savaş hususunda spor faaliyetlerinin önemine meni yazar, spor faaliyetlerinin artırılması üstüne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü marifetiyle muktezi çalışmaların yapılmasını istedi. Toplantıya, Karaman Belediye Başkanı Vekili Neslihan Akkaya, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Yüksek İhsan Akdoğan, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Yanlışsız, alım müdürleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. – KARAMAN

Share: