Karaca yollarında ebat

Esmer yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kere durumu bültenine bakarak, Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerinde, Çakıt-8 viyadüğündeki genleşme derzleri hizmet ve onarım çalışmaları dolayısıyla Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir (İzmit Haliç Geçişi ve bağlantı yolları karışma) Otoyolu’nun Balıkesir Günindi- Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerindeki bakım ve onarım çalışması cihetiyle İstanbul yönünde sağlıklı şerit trafiğe kapatılacak.

Anadolu Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerindeki üstyapı tamir çalışmaları nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım başka istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları zımnında İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, erişim değişik istikametten iki taraflı bitmeme ediyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi’nin yapılması, işletilmesi devri işi sebebiyle 113-114. kilometredeki kesişim noktası (Hacıeyüplü Kavşağı) Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararına güvenerek şalter trafiğine kapatıldı. Bu kesimde muvasala kasaba yolu üzerinden sağlanıyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde hizmet, onarım ve asfalt, İnebolu-Abana-Çatalzeytin yolunun 25-43. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama, Yıldızeli-Sivas-Zara yolunun 30-36. kilometrelerinde imal, hizmet ve onarım, Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde imal çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane mülk sınırı-Torul-Gümüşhane yolunun 18-28. kilometrelerindeki Kürtün, Köprübaşı, Torul ve Harmancık tünellerinde hayatiyet, elektronik sistemi bakım ve tamirat çalışması dolayısıyla 08.00-18.00 saatlerinde muvasala bir tane şeritten kontrollü sürdürülüyor.

Share: