Şark Ekspresi’nin vagonu Yozgat’ta raydan artık: Allah’a şükür duygusal ve para kaybımız yok

Ankara’dan Kars’a revan Doğu Ekspresi’nin ikinci vagonu, Yozgat’ın Şefaatli ilçesine ilişkin Caferli köyü dosdoğru raydan daha çok. Kaymakamlık dolayısıyla demir yolu ulaşıma kapandı. Raydan sâdır vagondaki yolcular arka vagonlara alınarak tren eksantrik benzeri lokomotifle Yerköy Katar Garı’na çekildi.

YETKİLİLER FENOMEN YERİNE GİTTİ

Yozgat Valisi Berrak Polat, Yerköy Kaymakamı Muharrem Coşgun ve Yerköy Şehremini Ferhat Yılmayan, gara gelerek yetkililerden bilgi aldı, yolculara eski olsun dileğinde bulundu. Vali Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara’dan Kars istikametine giden Şarki Ekspresi’nin ikinci vagonunun Yerköy ile Şefaatli arasında raydan çıkması sonucu kaza meydana geldiğini söyledi.

VALİ ÇELIK: CAN VE MÜLK KAYBIMIZ YOK

Yolculara esbak olsun dileklerini tabir fail Çelik, “Tanrı’a şükür fert ve dünyalik kaybımız yok. Kerem çıpa yollarındaki arkadaşlarımızın fenomen yerindeki çalışmaları devam ediyor. Biz treni Yerköy istasyonumuza çektik. Malatya’ya giden bire bir trenimizdeki yolcularımızı de burada konuk ediyoruz. Natamam saat ortamında yolun açılıp açılmayacağıyla ait teknik hikmet ati. Yolu açarsak tren için devam edecek. Açılmazsa otobüslerle nakil yapabiliriz. O de olmazsa yurtlarımız amade. Tekmil misafirlerimizi Yerköy’de ağırlamaktan bahtiyarlık duyarız. Devletimizin bütün imkanları vatandaşımızın hizmetinde. Cenabıhak beterinden korusun.” dedi. Ilbay Polat, yolcuların kamu ihtiyaçlarının karşılandığını bile sözlerine ekledi. Elan sonraları trendeki yolculara kumanya dağıtıldı.Share: