İzmir’den Rize’ye 20 dönem boyunca ayakçak çevirdi

İzmirli bire bir dinç bisikletiyle çıktığı yolda bin 600 kilometre misil yaparak 20 günün peşi sıra Rize’ye ulaştı.

Hayallerini yapmak talip 25 yaşındaki Ferdi Gül, İzmir’deki işini bırakarak bisikleti ile Türkiye’yi gezmeye başladı. 30 Haziran tarihinde İzmir’den yola çıkan Gül, bin 600 kilometre boyunca ayaklık çevirerek 20 günde Rize’ye ulaştı. Ayrımsız zamanda dağcılıkla uğraşan zihayat Verçenik Yaylası ve Kaçkar dağlarına tırmandı.

Bisiklet sürerek Türkiye’ye gezmeyi nasıl başladığını anlatan Ferdi Gül, “İşimden ricat ederek hayallerimi yaşamaya çıktım. Hayallerimi birlikte hepyek yapıyorum. Bambaşka planlarımda var ama şuan eve gezmek istiyorum. İzmir’den 30 Haziran’da yola çıktım. 20 dolaşma boyunca çiftteker sürerek Rize’ye vardım. Rize’ye geldiğimde biraz dinlendim ve daha bilahare çantam geldi. Çantam geldikten sonradan Verçenik Yaylası ve Kaçkar Dağlarına tırmandım. İlk önceki evime gidip biraz dinleneceğim. Malum eksiksiz aynı aydır yollardayım. Çıktı vücudumda yorulmaya başladı. bundan sonraki hedeflerim Güneydoğu Anadolu’ya gitmek” şeklinde konuştu.

“Bisikletimle pedallayıp mutluluğu aramaya çalışıyorum”

Albeni koşulları nedeniyle zorlandığını anlatım eden Gül, “Beni kahir şeyler önce önceki haddinden fazla ısıdam olmasıydı. Onun dışında Samsun’dan sonra tünellerde Itimat şeridi yoktu. O az buçuk zorladı zira yanımdan çokça yakın geçiyorlar. Tıpkısı tünelde kaldırımdan ilerliyordum. Dengem bozuldu duvara 4 yol vurarak dengemi sağladım. Yoksa yola düşecektim. Anca tıpkı coşkunluk geçirmiştim. Beni zecrî sadece albeni koşulları ve tünellerdi. Bisikletimle pedallayıp mutluluğu aramaya çalışıyorum. Bu 20 günce süremde neler yaptığımı blog haline getirdim. Eve gidince yazdığım yazıyı bilgisayara geçeceğim. Yazmayı seviyorum zira yaşadıklarımı geçişsiz ki ilerde unutulabilir. Köle unutabilirim. Yaşadığım temas anı kaydediyorum. Bu yolculuğa çıkmadan önce cebimde paradan haddinden fazla hayallerim vardı. Hayallerimi bir bir gerçekleştiriyorum. Tabi bir sponsorum olsa benim için üstelik dolgunca olacak. Elan rahat ilerleyebilirim” ifadelerini kullandı. – RİZEShare: